Sfrustrowana Sabalenka aż zniszczyła rakietę! To był koncert Igi Świątek, Polka triumfuje w Rzymie

Iga Świątek znów triumfuje! Polka zagrała wybitny mecz, pokonała Arynę Sabalenkę 6:2, 6:3 i po raz trzeci wygrała turniej WTA 1000 w Rzymie.

Świątek triumfuje w Rzymie!

Iga Świątek jest w wybornej formie. Na początku maja Polka wygrała turniej w Madrycie.

W finale pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 7:5, 4:6, 7:6. Kilka tygodni później liderka światowego rankingu triumfuje – po raz trzeci w karierze! – w Rzymie. I znów w finale zmierzyła się z Sabalenką. Tym razem mecz był jednostronny: Polka wygrała 6:2, 6:3.

Po Madrycie popracowaliśmy nad kilkoma nowymi rzeczami. W sobotę się przekonamy, na ile mi to pomoże. Mam bardzo silną wiarę, że wygram ten mecz – mówiła Białorusinka po półfinale. – Wiem, co zrobię przy piłce meczowej, jeśli już dotrę do tego momentu. Będę dużo bardziej agresywna. Pójdę po to. Będę ufać sobie i swoim uderzeniom, zamiast próbować utrzymać piłkę w grze – wskazywała, przypominając sytuację, gdy w Madrycie Świątek obroniła trzy piłki meczowe.

Rewanż w Paryżu?

Nie miała jednak okazji, by wcielić te słowa w życie. W finale na Foro Italico w Rzymie nie zbliżyła się nawet do piłki meczowej. Poza krótkim fragmentem na początku drugiego seta, Białorusinka nie zagroziła Polce. W pewnym momencie, jeszcze w pierwszym secie, wpadła w furię i zniszczyła swoją rakietę.

Po meczu pogratulowała liderce rankingu i żartowała, że zrewanżuje się w finale Rolanda Garrosa.

Świątek podziękowała kibicom i obsłudze turnieju.

Zawsze chętnie tu wracam – przyznała i tradycyjnie zajrzała do środka pucharu, szukając swojego ukochanego deseru, tiramisu.

Mam nadzieję, że gdy następny raz tu wygram, tiramisu tu będzie. Wciąż czekam – zażartowała polska tenisistka.

Doskonała forma Igi Świątek nastraja optymistycznie przed ruszającym w poniedziałek ulubionym wielkoszlemowym turniejem Polki. Chodzi oczywiście o French Open na kortach w Rolanda Garrosa w Paryżu. Świątek wygrała paryskiego szlema trzykrotnie – w 2020, 2022 i 2023 roku. Warto pamiętać, że Igrzyska Olimpijskie również odbędą się na paryskich kortach. Nadzieje na medal dla Polski w tenisie są ogromne.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *