Radny PiS wpadł w amok i zaczął skandować skandaliczne hasła o „tuskowej hołotcie”. Schreiber i Szrot nie reagowali

Bydgoski radny PiS Bogdan Dzakanowski chce potraktować „sierpem i młotem” 11 mln wyborców „Koalicji 15 października”. Co na to prokuratura?

W przededniu święta Trzech Króli pod bydgoskim oddziałem TVP zebrała się grupa polityków PiS i wspierających ich członków klubów „Gazety Polskiej”. Pojawili się także posłowie Łukasz Schreiber i Paweł Szrot, który podczas okupacji TVP podawał się za funkcjonariusza policji. Obaj nie reagowali na skandaliczne okrzyki ich partyjnego kolegi.

„Raz sierpem, raz młotem”

Pod regionalnymi siedzibami TVP odbywają się mniejsze lub większe PiS-owskie demonstracje w obronie „wolnych mediów”. Wspólnym mianownikiem jest lejąca się tam nienawiść i hejt. Wszystko odbywa się pod biało-czerwonymi flagami.

Radny PiS Bogdan Dzakanowski był politycznym wodzirejem pod bydgoskim oddziałem Telewizji Polskiej. Zorganizowany przez niego seans nienawiści opisuje „Gazeta Wyborcza”.

Z mikrofonu poleciało: „Ruda świnia do Berlina”, „Ruda wrona orła nie pokona”, „Przeżyliśmy ruska, przeżyjemy Tuska”. W przemówieniach posłów dominował motyw zdrady narodowej, utraty niepodległości, wyrzucania pracowników TVP na bruk.

Zebrani zaczęli skandować „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!”. Wtedy radny PiS wpadł w amok i zaczął wrzeszczeć ile sił w gardle: „Raz sierpem, raz młotem tuskową hołotę; raz sierpem, raz młotem tuskową hołotę”.

Jak zwraca uwagę gazeta, Łukasz Schreiber i Paweł Szrot nie zareagowali ani słowem na skandaliczne hasło. Może zareaguje prokuratura?

TVP3 Wrocław

Kilka dni temu pisaliśmy o demonstracji pod wrocławską siedzibą TVP. Pod względem głoszonych haseł nie było żadnej różnicy. Poseł PiS Jacek Świat szczuł na Unię Europejską i premiera Donalda Tuska. Radny sejmiku dolnośląskiego Tytus Czartoryski mówił, że Polską rządzą Niemcy.

– Dzisiaj Polską rządzą Niemcy za pośrednictwem pana Tuska – krzyczał. Tłum w odpowiedzi zaczął skandować:  „do piachu”, „hańba”, „tu jest Polska”.

Musimy mieć świadomość, że mamy do czynienia z człowiekiem, który nigdy nie robi tego, co mówi i nigdy nie mówi tego, co robi – podkręcał emocje Czartoryski. – To jest wredna tłusta świnia! Folksdojcz z Gdańska do Berlina! – krzyczeli zgromadzeni. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na Radny PiS wpadł w amok i zaczął skandować skandaliczne hasła o „tuskowej hołotcie”. Schreiber i Szrot nie reagowali

  1. sam pisze:

    Odnoszę wrażenie, że PiS szykuje pucz, albo inny sposób siłowego przejęcia władzy. Wołodia nalega?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *