PZPN naprawdę to zrobił! Dziennikarz ujawnił pismo, które dostał od związku. „Taki proces może być mega śmieszny”

Wizerunek PZPN szoruje po dnie, ale związek ewidentnie chce pogorszyć sytuację. Dziennikarz Piotr Żelazny został wezwany do przeprosin za… tweet.

Afera samolotowa

PZPN ma fatalną passę. Najpierw była afera premiowa, która oburzyła opinię publiczną i – póki co nieodwracalnie – popsuła atmosferę wokół reprezentacji Polski. Wydawało się, że nastroje poprawi zatrudnienie utytułowanego slekekcjonera Fernando Santosa, ale ten okazał się kompletnym niewypałem i – wraz z piłkarzami – odpowiada za kompromitujące mecze w eliminacjach EURO 2024. Do tego doszła tzw. afera samolotowa, gdy okazało się, że z reprezentacją lata skazany za korupcję Mirosław Stasiak.

Piłkarze też skarżyli się na atmosferę podczas lotu, mówili, że są zaczepiani przez gości zapraszanych przez związek czy sponsorów.

W odpowiedzi na tę aferę PZPN ogłosił, że od tej pory piłkarze będą korzystać z innego terminalu, niż goście.

Czy związek, którego wielka reforma polega na tym, że pijani działacze będą teraz wchodzić innym wejściem do samolotu, może komukolwiek stworzyć odpowiednie warunki do pracy? – skwitował ironicznie dziennikarz sportowy Piotr Żelazny. PZPN-owi ten wpis się nie spodobał. Władze federacji wysłały dziennikarzowi… pismo sądowe z wezwaniem do przeprosin.

Taki proces może być mega śmieszny – skwitował pismo Żelazny. Co istotne, działania PZPN w walce o obronę dobrego imienia spopularyzowały niewygodnego tweeta. Gdyby związek siedział cicho, słowa Żelaznego nie rozeszłyby się tak szerokim echem. Dodatkowo organizacja sama przypomniała o dawno zapomnianej aferze samolotowej.

PZPN gasi pożar benzyną

Niestety, refleksja nie przyszła, a PZPN kolejny raz postanowił ugasić pożar benzyną. Związek opublikował oświadczenie w sprawie i trzeba przyznać, że zrobił to na swoją niekorzyść.

Jak każda organizacja w naszym kraju mamy prawo do ochrony własnego wizerunku. Szanujemy dziennikarzy, ich prawo do krytyki i oceny naszych działań. Nie możemy jednak przejść obojętnie od wpisów i wypowiedzi, które nie noszą znamion krytyki dziennikarskiej, a są po prostu hejtem skierowanym w największy związek sportowy w naszym kraju – czytamy w komunikacie PZPN. – Pan Piotr Żelazny w swoim wpisie, nagraniu oraz audycji opublikowanej w portalu Onet naruszył dobro organizacji, obrażając PZPN, dziesiątki tysięcy działaczy piłkarskich pracujących w tysiącach klubów, ludzi pracujących na co dzień w związku oraz wszystkich naszych partnerów. Nie ma i nie będzie naszej zgody na szkalowanie środowiska piłkarskiego – stwierdził związek.

Piotr Żelazny odpowiedział na oświadczenie PZPN w dosadnych słowach.

Nie obraziłem tysięcy działaczy, mówiłem wprost o nawalonych dziadach, pchających się do samolotu, motywujących, łających i pouczających piłkarzy. Mówiłem oczywiście o Cezarym Kuleszy, który przyznawał wprost, że przecież tak bez niczego nie potrafi i się nie godzi. Zizizuza – napisał dziennikarz na platformie X.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *