Putin zarządził… tymczasowe zawieszenie broni. TA odpowiedź Ukrainy nie spodoba się zbrodniarzowi z Kremla

Władimir Putin zarządził tymczasowe zawieszenie broni. Ma ono obowiązywać od południa 6 stycznia do końca 7 stycznia. Kreml stawia jednak żądania wobec Ukrainy.

Tymczasowe zawieszenie broni?

Co za „łaskawca”!

Władimir Putin ogłosił, że w związku z prawosławnym Bożym Narodzeniem zostanie wprowadzone tymczasowe zawieszenie broni.

– Biorąc pod uwagę apel jego świątobliwości patriarchy Cyryla, polecam ministrowi obrony Rosji wprowadzenie od godziny 12:00 6 stycznia do 24:00 7 stycznia reżimu zawieszenia broni wzdłuż całej linii kontaktu bojowego stron na Ukrainie – czytamy w oświadczeniu Kremla. Kraj-agresor oczekuje jednak, że również strona ukraińska ogłosi rozejm, by dać wyznawcom prawosławia możliwość „udziału w nabożeństwach w Wigilię i w dzień Bożego Narodzenia”.

Reakcja Ukrainy na „zawieszenie broni”

Na „łaskawą” decyzję kremlowskiego zbrodniarza już zareagował doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak.

Po pierwsze. Ukraina nie atakuje obcego terytorium i nie zabija cywilów. Tak jak to robi Rosja. Ukraina niszczy tylko członków armii okupacyjnej na swoim terytorium… Po drugie. Rosja musi opuścić tereny okupowane — tylko wtedy będzie możliwy „tymczasowy rozejm”. Hipokryzję zachowajcie dla siebie – napisał wymownie Podolak.

Z kolei Anton Geraszczenko, doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych, uważa, że „tymczasowy rozejm” to oznaka słabości Rosji i Putina.

To oznaka, że Putin i jego armia są coraz słabsi. Chce wykorzystać każdą przerwę, bo wtedy jego żołnierze i sprzęt nie będą niszczeni – ocenia Geraszczenko. – Jakikolwiek rozejm lub zawieszenie broni są możliwe tylko po całkowitym opuszczeniu przez Rosję terytorium Ukrainy, w tym Krymu. Negocjacje są możliwe tylko w kwestii reparacji i kontrybucji za szkody wyrządzone Ukrainie oraz odszkodowań za dziesiątki tysięcy straconych istnień ludzkich – dodał doradca ukraińskiego ministra.

Putin rozmawia z Erdoganem

Władimir Putin rozmawiał niedawno z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Kremlowski zbrodniarz miał stwierdzić, że jest gotowy na negocjacje z Ukrainą, jeżeli Kijów zaakceptuje zaanektowane przez Moskwę terytoria jako rosyjskie.

Prezydent Erdogan powiedział, że wezwania do pokoju i negocjacji powinny być poparte jednostronnym zawieszeniem broni i wizją sprawiedliwego rozwiązania – czytamy w komunikacie opublikowanym przez kancelarię prezydenta Turcji.

Źródło: Onet

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *