Przeprosin nie będzie! TVP przegrywa ze Skibą kolejny proces. „Warto bronić prawdy”

Krzysztof Skiba poinformował, że wygrał kolejny proces z TVP. Sąd orzekł, że muzyk nie musi przepraszać Telewizji Publicznej.

Krzysztof Skiba został pozwany przez TVP o zniesławienie za wypowiedź ze stycznia 2019 roku. Artysta stwierdził, że „telewizja publiczna szczuła na prezydenta Adamowicza i oto mamy efekty”. Obarczył o Jacka Kurskiego, ówczesnego prezesa TVP, „moralną odpowiedzialnością za mord” na Pawle Adamowiczu.

Skiba znał zamordowanego prezydenta Gdańska osobiście, nie ukrywał, że tragedia z 2019 roku bardzo go dotknęła.

Cztery lata, gdy na scenie pojawił się obok Pawła ten przepojony nienawiścią osobnik, zmotywowany do czynu przez rządową propagandę, który radośnie tańcował z nożem po dokonaniu swej mokrej roboty. Gdy zadał ciosy nie uciekał. Jakby wiedział, że NIC mu nie grozi, że za taki czyn w Polsce PiS czeka na niego tylko nagrodanapisał w styczniu na Facebooku artysta. W tym samym wpisie wspominał o procesach o zniesławienie, które mu wytoczono. Teraz muzyk przekazał, że wygrał kolejny z nich.

– Z radością informuję, że wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów z października 2022 i po przeprowadzeniu rozprawy apelacyjnej uznał, że nie muszę przepraszać TVP za opinię wygłoszoną po zamordowaniu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w której stwierdziłem, iż telewizja publiczna szczuła na Prezydenta i jest moralnie odpowiedzialna za jego śmierć – poinformował muzyk za pośrednictwem Facebooka. Jak podkreślił, wyrok jest prawomocny.

Teraz TVP może odwołać się od wyroku jedynie do Sądu Najwyższego, co pewnie uczyni – zawuaża Skiba.

Artysta przypomina, że jest to już trzeci wygrany przez niego proces z TVP. Jedna sprawa została umorzona, a kolejna – z dziennikarzem Michałem Rachoniem – jeszcze się toczy. Łącznie było to więc pięć procesów z paragrafu 212 – chodzi o medialne pomówienie.

Okazuje się, że wolność słowa i prawo do niezależnych opinii da się jeszcze obronić w Sądach. Warto więc bronić prawdy i nie bać się mówić jak w tym kraju jest – skwitował swój wpis Krzysztof Skiba.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *