Przedsiębiorcy, samorządowcy i politycy jednoczą siły. I Kongres Krakowskich Przedsiębiorców ma pomóc polskiej i krakowskiej gospodarce

Już w najbliższą sobotę (25 marca), w krakowskim Hotelu Galaxy, odbędzie się I Kongres Krakowskich Przedsiębiorców, na którym spotkają się politycy, eksperci i przedsiębiorcy. Cel? Merytoryczna debata o kondycji polskiej i krakowskiej gospodarki.

Gospodarka, głupcze!

Za rządów PO-PSL przeszliśmy przez kryzys gospodarczy suchą stopą.

Obecne turbulencje gospodarcze już zdecydowanie mocniej dają nam w kość. Każdy kryzys to jednak też szansa. Wszystko zależy jednak od polityków i ich synergii z przedsiębiorcami. Właśnie z takiej idei narodził się pomysł Kongresu Krakowskich Przedsiębiorców.

– Z przedsiębiorcami chcemy rozmawiać o sytuacji globalnej, ale również lokalnej. Ich sytuacja jest dziś bardzo ciężka. Z jednej strony muszą mierzyć się ze skutkami wojny za naszą wschodnią granicą, a z drugiej z krajową inflacją, bardzo wysokimi cenami prądu, gazu oraz paliwa. To wszystko wpływa na sytuację przedsiębiorców, który muszą podnosić swoje ceny, co w pewien sposób przekłada się na mniejsze zainteresowanie klientów ich usługami czy produktami – powiedział cytowany przez lovekrakow.pl poseł PO Aleksander Miszalski, który stoi za wydarzeniem.

Od razu jednak uspokajamy: kongres nie będzie wydarzeniem politycznym, ale miejscem do stricte merytorycznej debaty. Wszystko odbędzie się w ramach aż 12 paneli tematycznych. Pojawią się tematy: systemu podatkowego i jego wpływu na przedsiębiorczość, jakości stanowionego prawa, zrównoważonego rozwoju miast, odpowiedzialnej turystyki, wsparcia gminy dla lokalnych przedsiębiorców, branży outsourcingowej, promocji Krakowa, Nowej Huty Przyszłości, współpracy samorządu z uczelniami wyższymi czy sytuacji lokalnych przedsiębiorców w kontekście pandemii i rosnących kosztów.

Na wydarzeniu będzie można porozmawiać z m.in. rajdowcem i biznesmenem z branży nieruchomości komercyjnych Rafałem Sonikiem, wiceszefową sejmowej komisji finansów Izabelą Leszczyną, wiceprezydentem Krakowa Bogusławem Kośmiderem, ale też doradcami prezydenta Krakowa, członkami zarządu dużych międzynarodowych firm, prawnikami, ekspertami, przedstawicielami wyższych uczelni oraz przedsiębiorcami.

Mamy mnóstwo znakomitych gości i blisko 50 panelistów, więc poruszymy wiele istotnych tematów. Część zagadnień, ze względu na ograniczenia czasowe, nie znalazło się w naszym programie, ale zapewniam, że jeszcze do nich wrócimy, ponieważ nasz kongres będzie wydarzeniem cyklicznym – dodał Miszalski.

Jak powiedział w wywiadzie z krknews.pl, kongres ma być miejscem, na którym urodzą się jakieś nowe idee.

– Nie dlatego organizujemy kongres, by przyjść i ogłosić, że mamy taki, a nie inny pomysł. Spotykamy się, by wysłuchać obu stron, bo strona społeczna także będzie obecna, a potem jakieś rozwiązania przedstawić – stwierdził polityk.

Początek walki o lepsze jutro

Poseł PO wskazuje na siłę samorządu. W rozmowie z krknews.pl wskazał jednak też, że sami samorządowcy nie pokonają inflacji, czy nie obniżą cen energii. To zadanie dla rządu.

– W tym zakresie muszą działać politycy na szczeblu centralnym. Jeżeli chodzi o inflację i wysokie ceny energii, to samorząd niewiele może zrobić. Mam nadzieję, że przyszły rząd i szefowie państwowych koncernów energetycznych zrezygnują z wysokich marż i nie będą wprowadzać nowych podatków obciążających firmy, a może i zrezygnują z niektórych już wprowadzonych. Tu bardziej widziałbym rolę Sejmu i władz centralnych niż samorządowców – powiedział Miszalski, który zapewne wierzy, że kolejny rząd będzie budowała już jego partia.

Bezpłatne wejście

Jak wziąć udział w wydarzeniu? Wystarczy tutaj pobrać bezpłatną wejściówkę. Wydarzenie rozpocznie się 25 marca o godz. 10:00 w Hotelu Galaxy Kraków przy ulicy Gęsiej 22A wystąpieniami posła Aleksandra Miszalskiego, a następnie Rafała Sonika.

Źródło: krknews.pl, lovekrakow.pl

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *