Porządki w domu. Czy sprzątanie da się w ogóle polubić?

Utrzymanie porządku w domu lub mieszkaniu wymaga systematycznego sprzątania. Nie jest tajemnicą, że tego typu czynności nie należą raczej do najprzyjemniejszych.

Oczywiście, istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, jak umilić sobie czas podczas robienia domowych porządków, ale niestety cały ten proces siłą rzeczy i tam wymaga poświęceń. Przy pracy na pełen etat, wychowywaniu dzieci i realizowaniu swoich pasji na sprzątanie po prostu nie wystarcza czasu. Czy więc da się je w ogóle polubić?

I czy istnieje magiczny sposób na samoistne mycie okien, podłóg, dywanów itd.? Zapraszamy do lektury! 

Stwórz plan sprzątania 

Zanim chwycisz za ścierkę do kurzu i odkurzacz stwórz plan sprzątania! O co tutaj chodzi? Cóż, przede wszystkim podziel listę obowiązków na mniejsze etapy. Przykładowo, możesz jednego dnia zdecydować się wyłącznie na mycie podłóg, a drugiego na zrobienie prania czy ścieranie kurzy. W ten sposób nie będziesz tracić całego dnia na robienie wszystkich rzeczy jednocześnie. Systematyczność i dobra organizacja to klucz do znacznie przyjemniejszego robienia porządków domowych! 

 

Poszczególne zadania dobrze więc przypisać do konkretnego dnia tygodnia. Tak stworzony plan możesz powiesić w dobrze widocznym miejscu np. na lodówce. Im lepiej będzie Ci szło, tym więcej zadań możesz dołożyć do listy. Duże rzeczy, takie jak mycie okien z wiadomych względów wystarczy robić raz na miesiąc lub dwa. 

Pamiętaj o codziennym porządku

Wiele osób, które pracują na pełen etat i tkwią w ciągłym biegu zapomina o tym, jak istotne jest pozostawienie po sobie porządku np. po zjedzonej kolacji. Już samo wstawienie naczyń do zmywarki czy po prostu odłożenie książki na półkę po skończonej lekturze może sprawić, że po paru dniach będziemy mieć znacznie mniej do sprzątania. 

Część rzeczy należy też właściwie segregować. Buty nie muszą walać się pod drzwiami wejściowymi – możemy im znaleźć miejsce w szafce lub pudełku. Podobnie jak z narzędziami, dokumentami czy innymi niepotrzebnymi na co dzień rzeczami. Podczas sprzątania można również zainwestować w dobre słuchawki i wykorzystać ten czas produktywnie na słuchanie ulubionego audiobooka lub muzyki. To z pewnością umili robienie domowych porządków i sprawi, że łatwiej będzie nam się do nich zmotywować. 

Brak czasu na cokolwiek

Niestety, współczesna rzeczywistość nie pozostawia złudzeń, że o wolny czas jest coraz trudniej. Praca i codzienne obowiązki pochłaniają nas bez reszty, na czym cierpią kontakty rodzinne i nasze pasje. Gdy sytuacja wymyka się spod kontroli dobrze jest rozważyć pomoc z zewnątrz w postaci firmy sprzątającej. 

Na terenie Warszawy liderem w świadczeniu tego typu usług jest Batmaid. To renomowana firma, której zaufały już tysiące klientów. Batmaid świadczy profesjonalne usługi sprzątania z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i bezpiecznej chemii. Mowa tutaj zarówno o biurach, jak i domach i mieszkaniach. 

Podsumowanie

Ostatecznie więc nie musisz sprawdzać w Internecie haseł „sprzątanie warszawa” w Batmaid znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz. Firma dostosuje się do Twoich indywidualnych potrzeb i sprawi, że za każdym razem będziesz wracać do czystego i odświeżonego mieszkania. Nieusuwalny dotąd brud i plamy staną się przeszłością, a to wszystko przy pełnym honorowaniu Twojego czasu i grafiku oraz w przystępnej cenie. Jeśli więc Twoim zdaniem sprzątania nie da się polubić, a czas nie pozwala na zajęcie się domem, tak jak należy – sprawdź Batmaid i dołącz do setek zadowolonych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *