PiS przestrzeliło politycznie ws. obrony Jana Pawła II? Ten sondaż o postrzeganiu papieża rozczaruje Kaczyńskiego

Według sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla rp.pl, co trzeci Polak dziś ocenia papieża Jana Pawła II gorzej po ostatnich publikacjach dotyczących jego wiedzy na temat pedofilii w polskim Kościele.

Badanie zostało przeprowadzone po emisji siódmej części serii reportaży „Bielmo” pt. „Franciszkańska 3” na antenie TVN24, która skupiła się na pytaniu, co papież wiedział o pedofilii w Kościele.

Dziennikarz Marcin Gutowski w swoim materiale, oprócz rozmów z ofiarami księży pedofilów, odnalazł również oficjalne kościelne dokumenty potwierdzające działania i zaniechania Karola Wojtyły w tej sprawie. Reporter rozmawiał także z mężczyzną, który twierdzi, że już 50 lat temu informował ówczesnego metropolitę krakowskiego o pedofilii jego podwładnego.

Sondaż SW Research dla rp.pl pokazuje, że 34,7 proc. ankietowanych ocenia papieża Jan Paweł II gorzej po publikacjach na temat jego wiedzy o pedofilii w Kościele. Lepszą ocenę wystawiło 5,9 proc. respondentów, a 44,8 proc. stwierdziło, że reportaż Marcina Gutowskiego nie wpłynął na ich ocenę dorobku papieża. Natomiast 14,6 proc. badanych nie słyszało o tej sprawie.

Źródło: rp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *