Pieseł z memów zamiast niebieskiego ptaka. Co się stało z logo Twittera?!

Użytkownicy Twittera z konsternacją zerkali na miejsce, gdzie do tej pory wyświetlało się logo aplikacji. Zamiast niebieskiego ptaka, widzieli psa z memów. Wirus? Atak hakerów? Nie, to celowe działanie Elona Muska.


Twitter został zaatakowany? Tak mogli pomyśleć jego użytkownicy. Logo aplikacji wyświetlane na komputerach zmieniło się w… znanego z memów psa rasy shiba inu, znanego u nas jako „pieseł”. Okazuje się, że nie jest to hakerski atak, a za zmianą stoi sam Elon Musk.

Zmiana logo to nawiązanie do pewnej rozmowy Muska z jednym z użytkowników Twittera. Internauta o pseudonimie Chairman zasugerował miliarderowi, by ten kupił Twittera i zamienił jego logo na memicznego psa. I cóż, tak właśnie się stało.

Tak jak obiecałem – napisał Elon Musk i wkleił screen z tamtej rozmowy, a Twitter w wersji na komputery zmienił symbol z niebieskiego ptaka na „pieseła”.

W sprawie najprawdopodobniej jest jeszcze drugie dno, nie chodzi tylko o żarcik. Pieseł jest symbolem kryptowanuty Dogecoin i to prawdopodobnie ona jest w całej sytuacji kluczowa. Grupa inwestorów zarzucała Muskowi manipulowanie ceną kryptowanuty. Miliarder miał ich zdaniem doprowadzać do spadku wartości Dogecoina swoimi wypowiedziami. Inwestorzy zarzucają mu, że najpierw zawyżał cenę, a potem swoimi lekceważącymi słowami doprowadził do jej gwałtownego spadku. Prawnicy Muska domagają się wycofania opiewającego na 258 milionów dolarów pozwu, przekonując, że wszystkie wypowiedzi Muska były żartobliwe. Argumentują, że „nie ma nic niezgodnego z prawem w tweetowaniu w sprawie poparcia dla legalnej kryptowaluty lub zabawnych zdjęć na jej temat”.

Ruch Muska ze zmianą logo podsycił też spekulacje, jakoby miliarder szykował się do bliższej współpracy z Dogecoin. Mówi się wręcz o… integracji Twittera z kryptowalutą i umożliwienie dokonywania płatności walutą z psem z memów. To oczywiście odbiło się na giełdzie. „Forbes” wyliczył, że, po raz pierwszy od początku grudnia niestabilny dogecoin przekroczył próg 0,10 dolarów za monetę. Obecnie dogecoin kosztuje 0,0991 dolara, co oznacza wzrost o 20,41 proc.

Źródło: TVN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *