Pazura dołącza do kpin z minister kultury! Byłby lepszy niż Chorosińska? „Ja wolę jednak aktorstwo”

Dominika Chorosińska to jedna z największych gwiazd dwutygodniowego rządu Mateusza Morawieckiego. Aktorka znana m.in. z serialu „M jak miłość” musi mierzyć się z uszczypliwymi komentarzami kolegów po fachu.

Chorosińska w dwutygodniowym rządzie

Gdy Mateusz Morawiecki tworzył swój dwutygodniowy gabinet, przedstawiał go jako rząd bardziej ekspercki niż polityczny. Ekspertką od kultury okazała się Dominika Chorosińska, która znana jest przede wszystkim jako aktorka występująca w serialu „M jak miłość”. Teraz może pochwalić się ciekawym wpisem do CV – już zawsze będzie mogła opowiadać, że kierowała resortem kultury w polskim rządzie.

A że był to tylko dwutygodniowy gabinet widmo… Tego już nie trzeba dopowiadać.

Po swojej niespodziewanej nominacji, Chorosińska musi mierzyć się z kpiącymi komentarzami kolegów po artystycznym fachu.

Jakaż to radość, że nową Ministrą Kultury została Dominika Figurska [panieńskie nazwisko Chorosińskiej – red.]! Studiowaliśmy razem w szkole teatralnej. Trochę szkoda, że wielka polityka przeszkodziła jej w jeszcze większej karierze aktorskiej, ale to dobrze, że po człowieku, który był żartem w środowisku artystycznym, teraz będzie nami przewodziła osoba, która wywodzi się z samych trzewi kulturalnych przestrzeni! Ależ nam będzie teraz dobrze! – napisał na Facebooku Maciej Stuhr. Swoje dorzucił też kabareciarz Łukasz Rybarski.

Żal mi jej, że tak się jej wszyscy czepiają teraz. Czepiają się, że nie ma osiągnięć. A jakie ma mieć osiągnięcia?! Przecież to jest aktorka, co, Oscara miała dostać? Zresztą, nawet jakby dostała Oscara, to co by to zmieniło? A poza tym jest jeden problem – żeby dostać Oscara, najpierw to trzeba zagrać w filmie, bo za „Smoleńsk” Oscarów nie dawali – kpił współzałożyciel Kabaretu pod Wyrwigroszem. – Na odprawie wyjdzie lepiej niż na dniach zdjęciowych w serialu. A tu będzie miała ze 14 dni zdjęciowych. Z tym że serial będzie miał tytuł „M jak mem” – ironizował.

Pazura kpi

Teraz do żarcików dołączył Cezary Pazura. Zaczęło się od nagrania z wakacji na Kubie, które opublikowała na Instagramie jego żona Edyta.

– Przed Państwem nowy Minister Kultury, Tańca i Spraw Zagranicznych. Cezary Jose Arcadio Morales Pazura – napisała w opisie filmiku. Później to samo nagranie udostępnił już sam aktor.

– Małżonka mianowała mnie nowym Ministrem Kultury. Ja wolę jednak aktorstwo. Zdjęcia do filmu trwają dłużej niż dwa tygodnie – zakpił z dwutygodniowego rządu Pazura.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Cezary Pazura (@czarekpazura)

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *