Ozdoba awanturuje się w Sejmie, TAKIEJ okazji Boniek nie przepuścił. Co za komentarz! „Dzielnie walczy o…”

Jacek Ozdoba dał „popis” na sejmowej mównicy. Zbigniew Boniek nie mógł sobie odpuścić i wymownie skomentował wyczyny swojego politycznego ulubieńca.

Awantura Ozdoby

Podczas środowego posiedzenia Sejmu na mównicę wszedł Jacek Ozdoba. Wypominał rządowi, że ten nie spełnił swoich obietnic wyborczych w 100 dni urzędowania.

Ja rozumiem, że nie szanujecie własnego elektoratu, bo 100 konkretów gdzieś tam poszło.

Ale mam takie pytanie, bo jest jedna grupa, która się cieszy – 20 tys. więźniów, których zamierzacie wypuścić. Naprawdę chcecie dzisiaj 20 tys. ludzi wypuścić z więzienia w ramach rekompensaty, że na was zagłosowali? – dopytywał Ozdoba. Miał na myśli słowa wiceminister sprawiedliwości Marii Ejchart, która powiedziała, że „więzienia są przeludnione”. Zasugerowała, że planowane jest „zmniejszenie liczby więźniów o 20 tys.”.

Ozdobie odpowiedział z ław sejmowych Sławomir Nitras. Minister sportu zasugerował, że miejsca w więzieniach są zwalniane dla polityków Zjednoczonej Prawicy.

Cicho bądź tam Nitras, przedawkowałeś tam już politykę dawno – grzmiał Ozdoba. Marszałek Szymon Hołownia bezskutecznie próbował go przywołać do porządku. Ozdoba tylko się nakręcał. – Cieszę się, że „Naleśnik” cicho siedzi, a ty tam „King Kong”, też cicho siedź – krzyczał w stronę posłów Koalicji Obywatelskiej Witolda Zembaczyńskiego i Jakuba Rutnickiego.

Boniek reaguje

Sejmowa awantura z udziałem Jacka Ozdoby nie pozostała niezauważona przez Zbigniewa Bońka. Były prezes PZPN nie odmówił sobie przyjemności ironicznego skomentowania wyczynów polityka Suwerennej Polski.

Dzielnie walczy o podium, szacunek – napisał Boniek na platformie X. Ozdoba znajduje się na celowniku „Zibiego” od czerwca zeszłego roku. Gdy reprezentacja Polski wygrała w towarzyskim meczu z Niemcami, polityk wykorzystał to do ataku na… Donalda Tuska. Ówczesny wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Polityk opublikował w mediach społecznościowych wpis o treści: „Polska 1 – Tusk 0”.

Przepraszam, co to za debil? – zapytał wówczas Boniek. Były piłkarz regularnie wbija szpile politykom Zjednoczonej Prawicy. Na rozkładzie ma już m.in. Janusza Kowalskiego czy Przemysława Czarnka.

Gratuluję serdecznie, czuję się trochę ojcem sukcesu – napisał Boniek, gdy ten ostatni otrzymał niedawno nagrodę Dzbana Roku.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *