Ogórek, Duda i Kaczyński TAK mówili o Rosji. Poseł KO perfekcyjnie obnaża manipulacje TVP [WIDEO]

Cezary Tomczyk z PO postanowił pokazać, jak w praktyce wyglądają metody manipulacji stosowane przez TVP. Do tego celu wykorzystał fragmenty wypowiedzi ludzi z obozu władzy, z których wynika, że popierają Rosję.

Niedawno do sieci trafił spot TVP Info, w którym celowo zmanipulowano wypowiedź Donalda Tuska. Szef PO mówił, że obecna telewizja publiczna „nigdy nie była tak profesjonalna” w kwestii niszczenia przeciwników politycznych. Wypowiedź przycięto tak, by wyglądało to, jakby Tusk chwalił TVP.

Telewizja publiczna próbowała być śmieszna, ale w praktyce… tylko potwierdziła zarzuty lidera PO.

Poseł PO Cezary Tomczyk postanowił pokazać, jak wyglądają metody manipulacji TVP.

– Dziś pokażę wam, jak TVP próbuje robić Polakom wodę z mózgu. Wybiera pewne dane, wybiera pewne filmy i pokazuje je w określony sposób. A gdyby odwrócić to wszystko? – mówi Tomczyk na nagraniu, które opublikował w mediach społecznościowych.

Następnie widzimy trzy fragmenty wypowiedzi ludzi z obozu władzy. Na początek wywiad z gwiazdą TVP Magdaleną Ogórek z czasów, gdy była kandydatką SLD na prezydenta.

To już jest kompletne fiasko, bo jeżeli to jest główny problem, a nie to, że nasze stosunki z Federacją Rosyjską leżą kompletnie na łopatkach i to jest największy dramat, bo potrzebujemy normalizacji tych stosunków i układania ich od nowa – słyszymy wypowiedź Ogórek. Dalej mamy Andrzeja Dudę, który mówi, że „jeśli mielibyśmy nazwać jakoś Rosję” to nazwałby ją „naszym sąsiadem, z którym nie ze wszystkim się zgadzamy”. Na koniec słynne wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego „do przyjaciół Rosjan”. Do tego Tomczyk pokazał zdjęcia Andrzeja Dudy popijającego szampana przy jednym stoliku z Putinem czy Zbigniewa Raua w towarzystwie Siergieja Ławrowa. Poseł PO chciał pokazać, jak TVP wyrywa zdania czy obrazy z kontekstu i że w ten sam sposób można przedstawić polityków obozu władzy.

Kolejną metodą manipulacji stosowaną przez TVP jest wybiórcze pokazywanie danych – tłumaczy polityk. – Chodzi o to, żeby każdy widz telewizji publicznej miał jeden rodzaj informacji. Jedna partia, jeden prezes, jedna telewizja, jedna informacja i jedna manipulacja – podsumowuje Cezary Tomczyk.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *