Obajtek się nie poddaje. Podobno szuka w przyszłym rządzie parasola ochronnego

Izabela Leszczyna z PO zdradza plany Daniela Obajtka. Prezes Orlenu szuka w przyszłym rządzie parasola ochronnego.

Izabela Leszczyna gościła w piątkowym programie „Jeden na jeden” w TVN24. Jedno z pytań było związane z menadżerami i prezesami spółek Skarbu Państwa. Agata Adamek, dziennikarka TVN24, zapytała, czy wszyscy menadżerowie powinni się już spakować i odejść niezależnie od tego, jak pracowali przez ostatnie lata, czy potrzebny jest audyt dotyczący ich pracy.

Posłanka oceniła, że jako pierwszy powinien odejść Daniel Obajtek.

Przypomniała, że prezes Orlenu sam to zapowiadał. – Nie będę przenosił chorych planów, które doprowadzą do katastrofy tego kraju, więc trudno, żebym to firmował. Sam odejdę, nie trzeba mi będzie nawet dziękować. Mam swój honor i mam swoją godność – mówił w kwietniu w RMF FM.

Izabela Leszczyna podkreśliła, że jest już tydzień po wyborach, a Obajtek jeszcze nie podał się do dymisji. Wyjaśniła, czemu tak się dzieje. – Pan Obajtek myśli, że trzyma się mocno. Podobno nawet szuka parasola ochronnego wśród polityków dzisiejszej jeszcze opozycji – powiedziała.

Dopytywana, czy wśród polityków opozycji szuka pomocy, odparła: – W przyszłym rządzie szuka pomocy, z tego, co wiem, ale naprawdę traci czas – mówiła. – Wykonuje różne telefony do różnych ważnych polityków, mówiąc, że on naprawdę jest bardzo dobrym menadżerem – dodała.

Realizacja 100 konkretów

Izabela Leszczyna została także zapytana o realizację 100 konkretów Koalicji Obywatelskiej. – My mamy mnóstwo rzeczy do zrobienia, my musimy choćby autopoprawką do budżetu wprowadzić pierwsze nasze konkrety. To jest podwyżka dla nauczycieli, to jest kwota wolna od podatku. Chcemy realizować swoje 100 konkretów. Nasi koalicjanci chcą realizować swoje zobowiązania wyborcze – mówiła.

Dodała, ze do końca stycznia trzeba przyjąć budżet. Zapewniał, że dzisiejsza opozycja spokojnie z tym wyrobi. – Oni mogą sobie tak kombinować – jak ich przyciągniemy do połowy grudnia, to może nie zdążą naprawić tego budżetu i potem prezydent może rozwiązać Sejm. Niedoczekanie ich, z wszystkim zdążymy i zrobimy to, o czym mówiliśmy w kampanii – podkreśliła.

Źródło: TVN24.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

2 Odpowiedzi na Obajtek się nie poddaje. Podobno szuka w przyszłym rządzie parasola ochronnego

  1. Piotr pisze:

    Kołodziejczaka, albo innego peowskiego ćwierćinteligenta, na premiera,, prezydenta, rezydenta itd itp.. Nie będzie większego problemu. Jest ich pełno, są żądni władzy i zemsty, większość z nich nie ma nic mądrego do powiedzenia, nie zna się na niczym dobrze, ale to jest właśnie dla ryżego przesądzający argument, aby ich promować. On sam przecież reprezentuje podobny poziom.

  2. Piotr pisze:

    Podobno pan nie umie zliczyć do dziesięciu. Podobno pan jest podobny do Leonardo da Vinci, ale tylko zewnętrznie, no bo przecież nie intelektualnie. Podobno za opluwanie J. Kaczyńskiego kandyduje pan do nagrody Pulitzeera. Podobno nie ma pan własnego zdania. Itd. Itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *