Nowa władza „wstydzi się polskości”?! To Joanna Kurska narzeka na brak disco polo w nowej TVP. „Ma kompleksy”

Nowe władze Telewizji Polskiej unikają transmitowania koncertów disco polo na antenach mediów publicznych. Joanna Kurska nie może się z tym pogodzić.

Tęsknota za Zenkiem

Joanna Kurska to jedna z wielu ofiar, które w dosyć bolesny sposób zostały oderwane od „dojnej krowy”, jaką było TVP za czasów rządów PiS. W lutym tego roku żona byłego prezesa Telewizji Polskiej postanowiła pozwać swojego byłego pracodawcę, ponieważ stacja miała przedstawić nieprawdziwe informacje na temat jej wynagrodzenia. Domagała się wtedy przeprosin i finansowego zadośćuczynienia.

Według doniesień Kurska miała zarabiać aż 117 tys. złotych miesięcznie.

Niedawno swoje 55. urodziny obchodził były ulubieniec TVPiS – Zenon Martyniuk. Kurska w rozmowie z Plotkiem złożyła życzenia swojemu ulubieńcowi:

–  Zenonowi Martyniukowi życzę wspaniałego życia z ukochaną, piękną żoną Danusią. Życzę zdrowia i kreatywności w tworzeniu kolejnych ulubionych piosenek milionów Polaków. Dziękuję za wszystkie koncerty w TVP, które razem zorganizowaliśmy, za wszystkie piki, którymi mógł pochwalić się mój mąż. Za to, że jest sam w sobie społecznym zjawiskiem i symbolem fenomenu naszej polskiej muzyki, którą jako naród pokochaliśmy – powiedziała.

Nowe oblicze TVP

Małżonka byłego prezesa TVP skorzystała z okazji i wiła szpilę obecnym władzom Telewizji Polskiej.

– W powrót Zenka do TVP za tej władzy wierzę średnio, dlatego że ta władza ma kompleksy, wstydzi się polskości, w związku z czym gardzi i odrzuca disco polo. Bo dla tej władzy polskość to nienormalność, a ta muzyka jest esencją ludycznej polskości. Ale, że kiedyś Zenek wróci do TVP – to tego jestem pewna! – powiedziała w rozmowie z Plotkiem.

Zgodnie z przeczuciami Kurskiej, na powrót disco polo do Telewizji Polskiej nie ma co liczyć. Już w lutym tego roku w rozmowie z „Polityką” Tomasz Sygut zapowiedział, że obraz TVP zmieni się diametralnie. Wtedy też zapowiedział, że zdecydował o ograniczeniu obecności wokalistów disco polo na antenach telewizji publicznej.

Ta telewizja przez ostatnie lata miała twarz Zenona Martyniuka, co też nie było przypadkowe i co wielu ludzi oburzało. To się zmieni. Do TVP wrócą artyści o nieco innej wrażliwości muzycznej – podkreślił Sygut.

Źródło: Plotek

Avatar photo
Malwina Kawenczyńska

Moja droga do świata mediów czytanych rozpoczęła się od fascynacji ludzkimi historiami i ich wpływem na społeczeństwo. Mimo wieloletniego doświadczenia w świecie HR, zawsze byłam związana ze słowem pisanym. Od tworzenia własnych artykułów, kierowanych do wielu branży zawodowych, poprzez relacje eventowe, aż do artykułów związanych z lifestylem oraz biznesem. Od wielu lat jestem zafascynowana wpływem trendów, kultury, zdrowego stylu życia oraz polityki na nasze codzienne doświadczenia.

2 Odpowiedzi na Nowa władza „wstydzi się polskości”?! To Joanna Kurska narzeka na brak disco polo w nowej TVP. „Ma kompleksy”

  1. Tomek pisze:

    Nie droga, nomen omen, Joanno. Nowa władza nie ma żadnego kompleksu. To wyście mieli kompleksy nie rozumiejąc w ogóle kultury i sztuki, dla tego wracaliście do disco polo, bo tylko taką muzykę rozumieliście i tylko taką muzykę rozumieją (i oczywiście tylko taką uwielbiają) wyznawcy jedynie słusznej partii. Ale jedynie słuszna partia odeszła, TVP wróciła do pokazywania kultury na wysokim poziomie a nie ludowych zabaw z disco polo. Może się droga Joanno skumasz z polszmatem albo TV Riespublika, i tam będziecie sobie grać disco polo do woli. Przypominam też, że jest na DVB-T jedna stacja, która gra disco polo 24h/dobę.
    TVP i PR ma inną misję niż granie disco polo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *