Nowa piosenka Sanah zdjęta z radiowej anteny. OTO powód, aż sie nie chce wierzyć!

20 kwietnia Sanah wydała najnowszego singla pt. „Marcepan”. Piosenka nie spodobała się w jednej z rozgłośni, bo ma demoralizować młodzież.

„Marcepan” Sanah zniknął z anteny

Sanah jest jedną z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia. Zapełnione sale koncertowe, występy na festiwalach, miliony wyświetleń piosenek w serwisach streamingowych – to wszystko czyni z Zuzanny Grabowskiej (bo tak nazywa się wokalistka) jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich lat. „Szampan”, „Nic dwa razy” czy „Ostatnia nadzieja” były chętnie grane przez radiostacje w całej Polsce.

I wydawało się, że tak samo stanie się z singlem „Marcepan”, który trafił do słuchaczy 20 kwietnia. Utwór jest chętnie i często grany przez radia, ale jest pewien wyjątek. To lokalne Radio Elka z Leszna. Piosenka Sanah została zdjęta z anteny decyzją szefa rozgłośni, Arkadiusza Wojciechowskiego.

Powód? Jego zdaniem kompozycja ta jest niezgodna z polskim prawem.

Wszystko przez Marlboro

Wszystko przez powtarzające się słowa utworu „Marlboro chciał palić w moim aucie…”. „Polskie prawo zakazuje reklamowania wyrobów tytoniowych (…) Obowiązkiem stacji radiowych jest dbać o słuchacza, a w tym przypadku o dobro młodych ludzi. To my możemy decydować, czy puszczamy daną piosenkę, czy nie. W takich sytuacjach jak ta powinna nam się zapalić czerwona lampka” – powiedział Arkadiusz Wojciechowski w rozmowie z serwisem „Press”.

Co ciekawe, ta informacja trafiła do samej Sanah. Jej management przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie. – Tekst piosenki jest wynikiem inwencji twórczej artystki i jest jedynie fikcją literacką. Artystka w swojej twórczości odwołuje się do życiowych doświadczeń i czerpie inspiracje z życia codziennego. We wcześniejszych utworach artystki pojawiały się nazwy własne innych podmiotów np. Netflix, TVN w utworze 'Kolońska i szlugi’, KFC, Uber w utworze 'To koniec’, Wars w utworze 'Wars’, Audi w utworze 'Audi’. W żadnym z wymienionych przypadków pojawienie się nazwy własnej w tekście utworu nie było związane z jakąkolwiek współpracą z wymienionymi podmiotami – oświadczyła Ewa Piętka w rozmowie z portalem „Press”.

Artystka postanowiła jednak także sama odnieść się do zamieszania w swoim stylu i wstawiła na Instagram humorystyczny wpis. „Zadymę zrobić chciał w moim aucie” – napisała Sanah, zamieniając rzekomo kłopotliwą nazwę własną marki papierosów. Jej fani od razu zasypali post komentarzami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez sanah (@sanahmusic)

A my jak mantrę będzięmy powtarzać: nadgorliwość gorsza od faszyzmu! To wystarczy za cały komentarz.

Źródło: Press/NaTemat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *