No to Kukiz się obrazi! Rockman został bezlitośnie oceniony, chodzi o jego słowa

Paweł Kukiz znów poczuje się niezrozumiały i niedoceniany. W nowym sondażu Polacy dosadnie ocenili działania rockmana.

Kukiz oceniony

Paweł Kukiz wkraczał do polityki, kreując się na antysystemowca.

Przysięgam, że nikt nigdy nie jest w stanie mnie kupić. Nie ma takiej opcji – mówił w 2015 roku, gdy otrzymał ponad 20 proc. głosów w wyborach prezydenckich.

Później dostał się do Sejmu, gdzie spędził kolejne osiem lat. Ale czy pozostał wierny swoim słowom? Współpraca z PiS i ostatnia afera związana z dotacją dla Fundacji „Potrafisz Polsko” wskazują, że niezbyt.

Portal WP postanowił sprawdzić, co na temat sejmowej działalności Pawła Kukiza myślą Polacy. Czy rockman pozostał wierny swoim słowom i obietnicy, że „nikt nie będzie w stanie go kupić”? Sondaż przeprowadzony przez United Surveys dla WP przynosi druzgocące dla muzyka wyniki. Aż 79,5 proc. ankietowanych uważa, że Kukiz sprzeniewierzył się swoim słowom. Odmiennego zdania jest zaledwie… 11,7 proc. badanych. Ta statystyka wygląda jeszcze grzej, gdyż aż 9,1 proc. odpowiedziało, że rockman „raczej” pozostał wierny tym słowom. Pozostałe 8,8 proc. uczestników sondażu nie wie, co na ten temat powiedzieć.

Nie jest niespodzianką, że postawę Kukiza fatalnie oceniają zadeklarowani wyborcy opozycji (87 proc.). W tej grupie nikt nie wybrał odpowiedzi „zdecydowanie tak”, ale 8 proc. uważa, że Kukiz jest wierny deklaracji z 2015 roku. Bardziej krytyczni są wyborcy niezdecydowani. W tej grupie uzbierało się 91 proc. krytyków i zaledwie 4 proc.

Co ciekawe, rockmana krytykuje również większość wyborców Zjednoczonej Prawicy. W tej grupie 57 proc. ankietowanych uważa, że Kukiz sprzeniewierzył się swoim słowom, a przeciwnego zdania go 30 proc.

Nagłe dofinansowanie

Pod koniec stycznia Paweł Kukiz żalił się w Radiu Zet, że nie ma pieniędzy na działalność polityczną. Przypomniał, że nie pobierał państwowych subwencji, gdyż do polityki wszedł jako przeciwnik finansowania działalności politycznej z publicznej kasy.

Portal WP ujawnił, że zaledwie 10 dni później Mateusz Morawiecki przyznał związanej z Kukizem Fundacji „Potrafisz Polsko” prawie 4,3 mln zł dotacji. Za te pieniądze fundacja miała promować „referenda i istniejące w polskim prawie instrumenty zaangażowania obywateli”. Przypadek?

Źródło: WP

2 Odpowiedzi na No to Kukiz się obrazi! Rockman został bezlitośnie oceniony, chodzi o jego słowa

  1. Mira pisze:

    „sprzeniewierzył” to ładne słowo . Ja mam inne , ale dama tak się nie wyraża , przynajmniej publicznie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *