Niespodzianka! Znany aktor ujawnił, że jego ojciec jest… działaczem PiS. „Wolałbym, żeby…”

Filip Pławiak pojawił się w podcaście „WojewódzkiKędzierski”. W czasie rozmowy okazało się, że ojciec aktora należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Filip Pławiak to syn polityka

Filip Pławiak zyskał popularność dzięki roli Kordiana Oryńskiego w TVN-owskim serialu „Chyłka”. Zagrał też w „Białej odwadze” Marcina Koszałki i „Rojst: Millenium”, serialu Jana Holoubka. Zwłaszcza ta druga produkcja wywołała ostatnio spore emocje, bowiem opowiada m.in. o współpracy części górali z III Rzeszą.

Pikanterii dodaje fakt, że ojciec aktora, Marek Pławiak, od lat jest związany z lokalną polityką. Był też dyrektorem szkoły podstawowej, radnym I Kadencji Rady Powiatu Nowosądeckiego, Przewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Starostą Nowosądeckim. Jest też członkiem PiS.

Okazuje się, że sam Filip nie wspiera jednak partii Jarosława Kaczyńskiego. Mimo tego nie ma raczej złych kontaktów z ojcem.

– Udało nam się zachować coś, co kiedyś było normalne, a co przed ostatnich osiem lat nie było, to znaczy, że potrafimy ze sobą rozmawiać. Różnice w poglądach to nie jest coś, co może nas poróżnić. Jestem bardzo emocjonalnie związany z rodziną i myślę, że polityka nas nie poróżni, tym bardziej że ja bym tatę nazwał raczej samorządowcem niż politykiem powiedział 34-latek.

Tato, zapisz się do innej partii, proszę!

Potem dodał, że wolałby, by jego ojciec był członkiem innej partii. Nie zdradził, jakiej, ale możemy domyślić się, że bliżej mu zapewne do KO niż PiS. Jednocześnie szanuje ojca za jego wkład w rozwój lokalnej społeczności.

Jest ceniony przez samorządowców z innych opcji. Wspólnymi siłami udało im się to wszystko załatwić. Tata bardzo dużo robi dla mojego regionu i z tego jestem bardzo dumny. Jeśli miałbym wybierać, to wolałbym, żeby to robił z ramienia innej partii, ale na to nie mam wpływu podsumował.

Dowiedzieliśmy się też, że rodzice wspierali go w jego karierze aktorskiej. Jak widać, można się pięknie różnić.

Źródło: Podcast WojewódzkiKędzierski, pudelek.pl

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *