Niepokojący wywiad! Prezydent TEGO kraju ostrzega przed zbliżającą się wojną. „Trzy-cztery miesiące”

Prezydent Serbii Aleksandar Vucić udzielił niepokojącego wywiadu. Stwierdził, że w ciągu kilku miesięcy dojdzie w Europie do dużego konfliktu militarnego.

Vucić: Wojna za trzy-cztery miesiące

Prezydent Serbii Aleksandar Vucić rozmawiał ze szwajcarskim tygodnikiem Die Weltwoche. Tematem dyskusji była sytuacja międzynarodowa w Europie. Szczególnie chodzi i wojnę na Ukrainie, postawę Rosji i politykę krajów Zachodu wobec agresora z Kremla.

Vucić krytykuje postawę zachodnich przywódców. Jego zdaniem nie robią oni wszystkiego, by doprowadzić do pokoju. Zamiast tego dąży, by niejako siłami Ukrainy doprowadzić do całkowitej porażki Putina i obalenia władzy na Kremlu.

Nie mogę powiedzieć, że Zachód przecenia siebie, ale uważam, że Rosja i Putin są niedocenieni. W dzisiejszej Europie wszyscy zachowują się jak wielcy bohaterowie, ale nie powiedzieli swoim obywatelom, że zapłacą bardzo wysoką cenę – ocenił Vucić. Jak wskazał, „wszyscy mówią o wojnie”.

Pokój to słowo niemal zakazane – powiedział. – Powinni zrobić absolutnie wszystko, aby powstrzymać jakąkolwiek chęć wojny (…) Rozumiem, dlaczego prezydent Emmanuel Macron chce wysłać wojska NATO na front. Prawdopodobnie jego pomysł jest taki, że lepiej jest stawić czoła Rosji na ziemi ukraińskiej, niż, jeśli o konieczne, na ziemi europejskiej, środkowoeuropejskiej. Niemcy mają to samo podejście, ale z pewnymi różnicami – ocenił prezydent Serbii.

Aleksandar Vucić uważa, że już wkrótce wojna rozleje się na kolejne kraje Europy. Serbski polityk mówi o perspektywie najbliższych miesięcy.

Nie mogę mówić o trzeciej wojnie światowej, ale o wielkim starciu. Jak blisko jesteśmy? Myślę, że nie jesteśmy daleko. Nie dłużej niż trzy, cztery miesiące. I istnieje ryzyko, że stanie się to wcześniej – uważa Vucić.

Putin stawia żądania

Tymczasem w Szwajcarii rozpoczął się Szczyt w Sprawie Pokoju. Wezmą w nim udział delegacje z blisko 90 państw. Oczywiście zabraknie na nim agresora, czyli Rosji. Ale Władimir Putin już przedstawił swoje warunki pokoju.

Kremlowski zbrodniarz oczekuje wycofania się ukraińskich wojsk z administracyjnych granic obwodów: chersońskiego, ługańskiego, donieckiego i zaporoskiego. Trzeba pamiętać, że część tych terytoriów wciąż jest kontrolowana przez Ukrainę. Putin chce też, by Ukraina uznała wspomniane obwody oraz Krym za część Rosji. Kijów ma też porzucić swoje aspiracje do członkostwa w NATO. Putin domaga się też, by kraje Zachodu zniosły sankcje nałożone na Rosję. Zbrodniarz przekonuje, że efektem spełnienia tych warunków będzie zakończenie wojny.

Wołodymir Zełenski wymownie zareagował na warunki Putina. Nazwał je „ultimatum, któremu nie można ufać”.

Źródło: Polsat News

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *