Nie uwierzycie kim w przeszłości opiekowała się Jolanta Kwaśniewska. „Połowiczny sukces wychowawczy”

Jolanta Kwaśniewska przed laty udzielała się w ZHP. Jak się okazuje, podopiecznymi byłej prezydentowej byli znani bracia.

Kwaśniewska wspomina czasy prezydentury męża

Choć od zakończenia prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego minęły już niemal dwie dekady, Jolanta Kwaśniewska wciąż jest ciepło wspominana przez wiele Polek i Polaków. Elokwencja, szyk, a przede wszystkim zabieranie głosu w ważnych dla kobiet sprawach – to wyróżniało byłą Pierwszą Damę.


– Nie ma czegoś takiego jak zebrane reguły, w jaki sposób powinna działać pierwsza dama, czym powinna się zajmować.

Ten rok 1995 to dla nas było trzęsienie ziemi. Absolutnie się tego nie spodziewałam. Nie bardzo chciałam wierzyć, że mąż te wybory wygrał. Co ze mną? Wiedziałam, że nie będę mogła prowadzić agencji obrotu nieruchomości, którą miałam w Wilanowie. Nie wyobrażałam sobie siedzenia w pałacu na kanapach – opowiadała Jolanta Kwaśniewska w styczniu na Instagramie swojej córki.

– Nie było w pałacu stylisty, nie było fryzjera, malowałaś się sama. Dzisiaj to się nie mieści w głowie – zdradziła Aleksandra Kwaśniewska. – Pożyczałam rzeczy od moich sióstr i przyjaciółek. To było dosyć trudne – przyznała Jolanta Kwaśniewska. – Na początku nawet nie miałam samochodu. Dostałam stałe zdezelowane volvo i kiedyś ten samochód nie ruszył, a mój adiutant Robert na moich kolanach lądował – wspominała.

Znani bracia pod opieką Kwaśniewskiej

W ostatnim tygodnia o Jolancie Kwaśniewskiej znów zrobiło się nieco głośniej. Wszystko za sprawą książki Sławomira Zielińskiego „Pierwsza wśród dam – Jolanta Kwaśniewska”, która niedawno się ukazała. O byłej prezydentowej różne historie opowiadają m.in. Irena Santor, Daniel Olbrchski czy Elżbieta Jaworowicz.

Ale niezwykle ciekawą historyjkę opowiedział też Aleksander Kwaśniewski. I też dotyczy ona wydawnictwa, które zatytułowane jest „Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim”, a ukaże się 17 maja. Były prezydent zdradził w niej, że jego żona w młodości udzielała się w ZHP i miała pod opieką…Jarosława i Jacka Kurskich.

– Świetnie organizowała ludzi, chcieli z nią pracować – przyznał Kwaśniewski w jednym z rozdziałów. I tu prowadzący rozmowę Aleksander Kaczorowski postawił pytanie: – SZSP, klub Paragraf, a wcześniej harcerstwo. Pańska żona jako druhna ZHP miała pod opieką braci Kurskich. Skomentowała jakoś ten fakt? – Zgodziła się z moją opinią, że odniosła połowiczny sukces wychowawczy – odparł Kwaśniewski.

Nic dodać, nic ująć.

Źródło: Se.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *