NBP zainstalowało gigantyczny baner, żeby… wytłumaczyć inflację. „Jak słup ogłoszeniowy dla bohomazów”

Wygląda na to, że rozmiar jednak ma znaczenie. Świadczy o tym paskudny baner, które NBP umieściło na swoim gmachu, by wytłumaczyć inflację.

Mają nas za idiotów

Jak świat światem, czegoś takiego jeszcze nie było. Na gmachu Narodowego Banku Polskiego stanął gigantyczny baner, który ma nam, maluczkim i niedoinformowanym prostym ludziom wytłumaczyć, jakie są przyczyny tak cholernie wysokiej inflacji. Nie wiemy jeszcze, kto wpadł na pomysł, by zainstalować to szkaradztwo, ale serio – jesteśmy pełni podziwu.

„Obciążanie NBP i rządu winą za wysoką inflację wpisuje się w narrację Kremla” – czytamy na ogromnym bilbordzie, a obok widnieją DWA (słownie: dwa!) punkty, które według Adama Glapińskiego i jego ludzi wpływają na gów***ną sytuację, w której tkwimy od kilkunastu ładnych miesięcy.

„1. Agresja rosyjska w Ukrainie. 2. Pandemia i jej skutki” – oto całe wyjaśnienie, które straszy na gmachu NBP przy Świętokrzyskiej w Warszawie.

Syn architekta: To perła architektury, a nie słup ogłoszeniowy

Temat szybko podchwyciły media, politycy i dziennikarze. Ale wśród komentujących tego potworka znalazł się też syn architekta, który projektował budynek NBP. – Jestem jedynym żyjącym spadkobiercą praw autorskich do elewacji Narodowego Banku Polskiego. To jeden z niewielu śladów po moim ojcu, wybitnym architekcie – powiedział Krzysztof Łoziński z rozmowie z money.pl. – Po raz kolejny na gmachu, który jest perłą architektury, zawisł szpecący baner, to straszne. Nie życzę sobie, żeby władze NBP traktowały elewację budynku jak słup ogłoszeniowy dla jakichś bohomazów – dodał.

Ten billboard niszczy bezpowrotnie reputację NBP pod wodzą Adama Glapińskiego i pokazuje, że nie mamy banku centralnego, a kolejną agencję partyjną – oceniła w „Poranku Radia TOK FM” wiceprzewodnicząca PO i była wiceministra finansów. – Nie ma na świecie takiego banku centralnego, który mógłby coś takiego zrobić. Trudno to komentować. Zwłaszcza że według wszystkich prognoz inflacja w Polsce jest bardzo wysoka, a w przyszłym roku ma być najwyższa w całej Unii Europejskiej. Przede wszystkim mamy też wysoką inflację bazową – dodała.

Wielki baner skomentował również dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki. „A na budynku NBP trwa naklejanie nowego banera. Prezes Glapiński broni się w wersji wielkoformatowej” — napisał dziennikarz. Jak widać na załączonym obrazku, w NBP wyznają zasadę, że rozmiar ma znaczenie.

Źródła: TOK FM, Money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *