Kultura Po godzinach

Mata znów wkurza Kurskiego. Tym razem pojechał ostro po bandzie

Jacek Kurski, ch… ci w dziąsło – wykrzyknął w sobotę w Warszawie tłum fanów rapera Maty. Chodzi o nielada zbiorowisko. Mowa bowiem o koncercie, jaki muzyk zagrał na terenie lotniska na warszawskim Bemowie.

Mata gra koncert, fani krzyczą o dziąśle Kurskiego

O Macie większość Polaków dowiedziała się, gdy nagrał piosenkę “Patointeligencja”. Potem nadszedł czas na “Patoreakcję”, w której raper odnosił się do m.in. Jacka Kurskiego.

Pandemia utrudniła Macie promowanie swoich piosenek koncertami. Ostatni występ na Bemowie pokazał, że jego fani łaknęli nowej muzyki w wersji live.

 

Obok Maty na scenie pojawiła się m.in. Young Leosia, młoda raperka, która od niedawna robi furorę na polskim rynku.

Akcentów politycznych nie było w czasie występu zaś na tyle dużo, jak ktoś mógłby się spodziewać. Choć jednocześnie nie obyło się bez słynnych już wulgaryzmów odnoszących się do prezesa TVP. Tekst: “Jacek Kurski, ch.. ci w dziąsło” zaśpiewał chyba każdy fan Maty, jaki pojawił się tego dnia pod sceną. W każdej przerwie między utworami tłum skandował zaś: “J..ać PiS”.

Rapem w PiS

Koncert Maty pokazał ciekawe zjawisko. Młodzi ludzie, jak widać, chętnie pojawiają się na koncertach, na których mogą wyrazić swój sprzeciw wobec obecnej władzy, ale jednocześnie – jak pokazują badania – nie uczestniczą już tak tłumnie w wyborach do Sejmu i Senatu. To te ostatnie są zaś kluczowe w kwestii podejmowania decyzji politycznych.

Czy Mata zmieni nastawienie młodzieży do święta demokracji? To wątpliwe. Tej ostatniej wystarczy chyba skandowanie ośmiu gwiazdek w czasie imprez i koncertów, zaś pójście i oddanie głosu na jakąś partię w dniu wyborów lekko przekracza już jej możliwości.

Źródło: Youtube

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie