Mata znów wkurza Kurskiego. Tym razem pojechał ostro po bandzie

Jacek Kurski, ch… ci w dziąsło – wykrzyknął w sobotę w Warszawie tłum fanów rapera Maty. Chodzi o nielada zbiorowisko. Mowa bowiem o koncercie, jaki muzyk zagrał na terenie lotniska na warszawskim Bemowie.

Mata gra koncert, fani krzyczą o dziąśle Kurskiego

O Macie większość Polaków dowiedziała się, gdy nagrał piosenkę „Patointeligencja”. Potem nadszedł czas na „Patoreakcję”, w której raper odnosił się do m.in. Jacka Kurskiego.

Obok Maty na scenie pojawiła się m.in. Young Leosia, młoda raperka, która od niedawna robi furorę na polskim rynku.

Akcentów politycznych nie było w czasie występu zaś na tyle dużo, jak ktoś mógłby się spodziewać. Choć jednocześnie nie obyło się bez słynnych już wulgaryzmów odnoszących się do prezesa TVP. Tekst: „Jacek Kurski, ch.. ci w dziąsło” zaśpiewał chyba każdy fan Maty, jaki pojawił się tego dnia pod sceną. W każdej przerwie między utworami tłum skandował zaś: „J..ać PiS”.

Rapem w PiS

Koncert Maty pokazał ciekawe zjawisko. Młodzi ludzie, jak widać, chętnie pojawiają się na koncertach, na których mogą wyrazić swój sprzeciw wobec obecnej władzy, ale jednocześnie – jak pokazują badania – nie uczestniczą już tak tłumnie w wyborach do Sejmu i Senatu. To te ostatnie są zaś kluczowe w kwestii podejmowania decyzji politycznych.

Czy Mata zmieni nastawienie młodzieży do święta demokracji? To wątpliwe. Tej ostatniej wystarczy chyba skandowanie ośmiu gwiazdek w czasie imprez i koncertów, zaś pójście i oddanie głosu na jakąś partię w dniu wyborów lekko przekracza już jej możliwości.

Źródło: Youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *