Marcin Daniec o zemście kabareciarzy na Polsacie. Króciutko. „Nigdy w życiu nie chodziłem do…”

Kabarety znikają z Polsat SuperHit Festivalu. Do sprawy odniósł się Marcin Daniec w rozmowie z serwisem Plejada.

Słodka zemsta kabaretów

Polsat SuperHit Festival był od lat oczkiem w głowie szefostwa stacji i jedną z największych imprez organizowanych przez telewizję Zygmunta Solorza-Żaka. I pewnie dalej tak będzie, ale w tym roku na scenie nie pojawią się – jak to było dotychczas – kabarety. Widzowie nie zobaczą Kabaretu Moralnego Niepokoju, Jerzego Kryszaka, Kabaretu Młodych Panów, nie wystąpi też Marcin Daniec i cała plejada artystów, którzy od lat rozbawiali sopocką publiczność.

Co się stało? Wszystko przez konflikt między kabareciarzami a stacją Polsat, który rozpoczął się na kilka tygodni przed jesiennymi wyborami. Stacja zaczęła cenzurować satyryków i zamiast ich programu wypuścić film. W końcu kabareciarze wydali oświadczenie, w którym podziękowali Polsatowi. Dosłownie. Efektem bojkotu Polsatu będzie brak kabaretów na polsatowskiej imprezie.

– To oczywiście konsekwencja potraktowania kabaretów przez Polsat. W tym roku widzom musi wystarczyć muzyka. Jeśli chodzi o humor, liczę na zastępczą aktywność pana prezydenta i członków różnych komisji. A my zapraszamy na nasze występy estradowe – powiedział Robert Górski w rozmowie z WP. PL.

Marcin Daniec wraca do TVP

Serwis Plejada skontaktował się w tej samej sprawie z Marcinem Dańcem. – Występowałem w tym kabaretonie od samego początku. Mało tego, kiedy śp. Tomek Alber dzwonił do mnie — mam nadzieję, że to prawda — zawsze mi mówił: „jeszcze do nikogo wcześniej nie dzwoniłem”. Zawsze o tym bardzo ciepło myślę – powiedział na wstępie artysta.

Daniec był zaskoczony informacją o braku kabaretonu na imprezie Polsatu. . — O tym, że nie będzie kabaretonu, dowiaduję się od… was! Ktoś doszedł do wniosku, że kabareton jest niepotrzebny i trudno – powiedział Plejadzie. – Trudno mi powiedzieć, czy wygrała polityka. Nigdy w życiu nie chodziłem do szefów telewizji, prosząc o występy – dodał.

Wiadomo już, że Marcin Daniec ma powrócić do TVP po wielu latach. Na antenie znów pojawi się program „Marzenia Marcina Dańca”. – Dostałem wolną rękę przy realizacji. Będziemy je nagrywać po wakacjach – zdradził kabareciarz.

Źródło: Plejada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *