Maciej Wąsik dostał pismo od marszałka i od razu zaczął manipulować. Szybko go zgasili. „Proszę czytać ze zrozumieniem”

Maciej Wąsik próbował manipulować pismem otrzymanym od marszałka Szymona Hołowni. Został wyjaśniony w ciągu kwadransa.

Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński zdobyli euromandaty i pojadą do Brukseli. Pomimo tego, że obejmie ich immunitet, nie mogą być spokojni. Prokuratura prowadzi kilka postępowań w których przewijają się obaj politycy.

Wybór do Parlamentu Europejskiego jest obwarowany kilkoma formalnościami ze strony marszałka Sejmu. Maciej Wąsik chciał się politycznie zabawić z Szymonem Hołownią, ale się skompromitował.

Czytanie ze zrozumieniem

Były poseł poinformował na platformie X o piśmie jakie otrzymał od marszałka Szymona Hołowni.

Właśnie otrzymałem pismo od Szymona Hołowni w którym informuje mnie, że w związku z wyborem do Parlamentu Europejskiego muszę w ciągu 14 dni od ogłoszenia PKW wyników wyborów złożyć oświadczenie o rezygnacji z mandatu posła na Sejm. Zachowam. Sam na siebie dostarcza dowody – napisał.

Maciej Wąsik był wielokrotnie proszony przez internautów o pokazanie pisma, ale tego nie zrobił. Powoli stawało się jasne, czemu tak obawia się okazania dokumentu.

Jako pierwsza zareagowała Katarzyna Karpa-Świderek, rzeczniczka marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Zarzuciła politykowi PiS nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.

Panie Macieju, proszę czytać ze zrozumieniem. W okólniku, który Pan otrzymał, jak każdy nowy europoseł, nie ma nic o mandacie poselskim. Pański mandat wygasł 20 grudnia 2023 roku wraz z wyrokiem skazującym. Od tego czasu nie był Pan i nie jest posłem – napisała.

Kancelaria Sejmu wyjaśnia Wąsika

Komunikat w tej sprawie wydała również Kancelaria Sejmu i rzeczywiście okazuje się, że Maciej Wąsik ma spore problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Nie jest prawdą, jakoby Pan Maciej Wąsik otrzymał pismo z Kancelarii Sejmu, w którym poinformowano, że „musi złożyć w ciągu 14 dni rezygnację z mandatu posła na Sejm RP” – czytamy na wstępie.

Nowo wybrani europosłowie, którzy w dniu wyboru do PE pełnili mandat poselski, otrzymali od Marszałka Sejmu Szymona Hołowni postanowienie stwierdzające wygaśnięcie ich mandatów poselskich. Pan Maciej Wąsik takiego aktu nie otrzymał, gdyż jego mandat poselski wygasł z mocy prawa z chwilą skazania prawomocnym wyrokiem przez Sąd Okręgowy w Warszawie dnia 20 grudnia 2023 roku – brzmi kluczowy fragment.

Źródło: Media

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

2 Odpowiedzi na Maciej Wąsik dostał pismo od marszałka i od razu zaczął manipulować. Szybko go zgasili. „Proszę czytać ze zrozumieniem”

  1. Kredka pisze:

    A wy zacznijcie pisać ze zrozumieniem. „Został wyjaśniony”, „kancelaria wyjaśniła Wąsika”, to jakaś nowomowa czy kolokwializm, nie ma nic wspólnego z poprawnym językiem polskim. Dziennikarze powinni to wiedzieć! Zwłaszcza, że piszecie tak już po raz kolejny, ciągle widzę takie błędy.

  2. Jacek65 pisze:

    Taki pisbuc był 8lat w rządzie , a teraz w PE. Wstyd za takich kto z nim tam będzie gadał…..tylko maryjusz i reszta sekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *