Kulesza zadziwił, TAKIEJ reakcji prezesa PZPN na kompromitującą porażkę kadry nikt się nie spodziewał. „Skasuj to proszę”

Reprezentacja Polski w fatalnym stylu przegrała w Tiranie z Albanią 0:2. – Wierzę w naszych zawodników – napisał po meczu Cezary Kulesza.

Czy to pisał Cezary Kulesza?

Reprezentacja Polski przegrała trzeci mecz w eliminacjach do EURO 2024. Porażka 0:2 z Albanią mocno skomplikowała szanse na awans z grupy i podważyła sens dalszej pracy selekcjonera Fernando Santosa. Gdy dziennikarz Samuel Szczygielski z portalu Meczyki.pl przekazał, że prezes Cezary Kulesza od razu po ostatnim gwizdku opuścił trybuny Air Albania Stadium i udał się do szatni naszej reprezentacji, wszyscy spodziewali się mocnych decyzji, z dymisją selekcjonera włącznie. Tymczasem wkrótce potem na profilu prezesa PZPN na platformie X pojawił się miałki wpis, który brzmi, jakby wygenerowała go sztuczna inteligencja.

Walczymy do końca, choć nie wszystko zależy od nas. Dopóki piłka w grze musimy zrobić wszystko, żeby awansować. Wierzę w naszych zawodników! – napisał Kulesza, albo osoba, która obsługuje jego media społecznościowe.

Czarek nie napisałeś tego sam… skasuj to szybko proszę – napisał były prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski.

Aż sprawdziłem, czy to prawdziwe konto – napisał dziennikarz Michał Pol z Kanału Sportowego.

Ktoś jeszcze korzysta z generatora wpisów? Jak to dokładnie działa? Warto? – ironizował Dariusz Faron z WP Sportowe Fakty.

O wpis, który wysmażył Cezary Kulesza/ sztuczna inteligencja/ stażysta zapytano też Marka Koźmińskiego, który rywalizował o fotel prezesa PZPN.

– To nie jest wpis Kuleszy, to jest wpis propagandowy. Nie ma się do czego odnosić – skomentował były reprezentant Polski na antenie RMF FM.

 

Nadzieja w barażach

Przed reprezentacją jeszcze trzy mecze eliminacyjne. 12 października Polska zmierzy się na wyjeździe Wyspami Owczymi, a trzy dni później z Mołdawią u siebie. Eliminacje zakończymy meczem z Czechami przed własną publicznością. Szanse na wyjście z grupy mocno się skomplikowały, bo musimy liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych meczach.

Bardziej realną szansą na awans są baraże, w których zagrają cztery najwyżej rozstawione zespoły dywizji A, B i C Ligi Narodów, które nie uzyskały awansu z grup. Na ten moment oznaczałoby to, że o awans Polska musiałaby walczyć z Włochami, Walią i Estonią (dołączoną z dywizji D). Czy do baraży drużynę przygotuje już nowy trener? Przekonamy się w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *