Kompromitacja! Marek Suski poległ na prostym pytaniu o pytanie referendalne. „Pan poseł nie zna takich rzeczy”

Każdy polityk PiS powinien mieć na pamięć wykute pytania referendalne, a Marek Suski powinien je znać śpiewająco.
Mamy złe wiadomości.

Wirtualna Polska i Radio Zet uruchomiły nowy przedwyborczy format „Gra o głosy”. Pierwszym gościem był malowniczy Marek Suski, który lekko się zakręcił przy pytaniach dotyczących referendum. Tego formatu polityk powinien świecić przykładem, a pytania wymyślane przez kilka tygodni i do tego poparte szerokimi badaniami, jest zobowiązany recytować w środku nocy.

Referendalne regiony

Ostatni tydzień to próba przejęcia inicjatywy politycznej przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeczywiście przez kilka dni udało się skupić wyborczą uwagę na pytaniach referendalnych. Dwa z nich uległy modyfikacji, ale nie zmienia to tego, że każdy polityk PiS powinien znać je na pamięć.

Marek Suski został zapytany o treść czterech pytań i można powiedzieć, że ten egzamin zdał. Nie zacytował ich dokładnie, ale opisał ich formułę i zadania. Problemy zaczęły się, gdy zaczęto go dopytywać o szczegóły dotyczące pytania o rzekome narzucanie Polsce przymusowego przyjmowania nielegalnych imigrantów.

Może pan powiedzieć, o co chodzi dokładnie w tym pytaniu o uchodźców? – zapytała dziennikarka. – Chodzi o to, żebyśmy nie przyjmowali uchodźców, którzy mają być narzuceni kwotami przez Unię Europejską – odpowiedział. – Wymieniliście w tym pytaniu dwa obszary, które wam nie odpowiadają – dopytywała. – Nie odpowiada nam to, że Unia próbuje nam na siłę wcisnąć tych imigrantów, których sami nie chcą – powiedział i tu zaczął się dramat Marka Suskiego.

Ale nie odpowiedział pan na pytanie, o jakie obszary chodzi. Jest to zawarte w pytaniu – zwróciła uwagę dziennikarka. – No to są obszary z których nie chcemy, żeby ci imigranci byli – powiedział. – Czyli pan nie pamięta? –  przystąpiła do konkluzji prowadząca rozmowę. – Chodzi o użycie określeń geograficznych – naprowadzał Suskiego dziennikarz współprowadzący rozmowę. – Unia Europejska – rzucił poseł. – Niesamowite. Pan poseł nie zna takich rzeczy – zaczęły się żarty. – Bliski Wschód i Afryka – dodali.

Cztery pytania

15 października Polscy będą mogli odpowiedzieć na cztery pytania:

  • Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
  •  Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
  • Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
  • Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Według sondażu SW Research przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej”, tylko 24,6 proc. respondentów ocenia pozytywnie zadane pytania. 48,4 proc. badanych wyraża się o nich negatywnie. 13,5 proc. nie ma zdania na ten temat i tyle samo ankietowanych nie słyszało o pytaniach.

Źródło: Wirtualna Polska

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na Kompromitacja! Marek Suski poległ na prostym pytaniu o pytanie referendalne. „Pan poseł nie zna takich rzeczy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *