A jednak! Jest oficjalny komunikat, już wiadomo co z Robertem Lewandowskim

Robert Lewandowski nie ukończył środowego meczu FC Porto – FC Barcelona. Kapitan reprezentacji zszedł z boiska po ostrym wślizgu rywala i nie zagra w najbliższych meczach reprezentacji.

Nie tak polscy kibice wyobrażali sobie środowy wieczór z Ligą Mistrzów. Robert Lewandowski nie strzelił kolejnego gola dla FC Barcelony, która mierzyła się na wyjeździe z FC Porto. Ale nie dlatego, że brakowało mu skuteczności.

Wszystko przez brzydki faul Davida Carmo z pierwszej połowy, po którym kapitan reprezentacji Polski musiał opuścić boisko. Do takich obrazków fani „Barcy” nie przywykli, bo „Lewego” do tej pory raczej omijały urazy.

Po wślizgu rywala z 21. minuty Robert Lewandowski upadł na murawę z wyraźnym grymasem bólu i od razu złapał się za łydkę. Ostatecznie polski napastnik wstał, zagrał jeszcze kilkanaście minut, ale cały czas utykał. Ostatecznie trener FC Barcelony Xavi Hernandez zdjął go z boiska. „Wszystko wskazuje na to, że był to cios w kość piszczelową, a nie w kostkę, jak początkowo się wydawało” — poinformowały hiszpańskie media. . — Robert Lewandowski ma bardzo poważny uraz kostki — powiedział na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Blaugrany.

Ostatecznie FC Barcelona wygrała 1:0, ale polskich kibiców bardziej martwiło zbliżające się zgrupowanie reprezentacji Polski. Już za kilka dni Biało-Czerwoni zmierzą się z Wyspami Owczymi (12 października) i Mołdawią (15 października). W czwartek rano jeden z dziennikarzy Mundo Deportivo, Gabriel Sans, napisał: „Dzisiaj w południe Robert Lewandowski przejdzie kolejne badania. Pierwsze skany mówią jedynie o stłuczeniu i Xavi ma nadzieję, że napastnik wróci do zdrowia na mecz z Granadą”.

Komunikat w sprawie kontuzji Roberta Lewandowskiego wydał też Polski Związek Piłki Nożnej. „Robert doznał w meczu z FC Porto silnego stłuczenia goleni tuż nad stawem skokowym. Jest nadzieja, że nie jest to uraz wykluczający go z najbliższych meczów reprezentacji Polski. Liczymy, że czwartkowe badania to potwierdzą” – przekazał lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.

Ostatecznie w czwartkowe popołudnie FC Barcelona podała oficjalny komunikat dotyczący kontuzji Roberta Lewandowskiego. Klub przekazał, że przeprowadzone badania wykazały, że napastnik skręcił kostkę i póki co nie jest zdolny do treningów. Oznacza to, że napastnik nie zostanie powołany na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski. Nowy selekcjoner Michał Probierz nie tak wyobrażał sobie początek przygody z kadrą.