Kaja Godek sie doigrała. Licealiści jej tego nie darują

Kaja Godek patronująca Fundacji Życie i Rodzina zorganizowała nielegalną pikietę pod lubelskim liceum. Sprawa będzie miała finał w sądzie.

Na początku listopada aktywiści Fundacji Życie i Rodzina zorganizowali pod lubelskim liceum manifestację. Kaja Godek zasiada w zarządzie tej organizacji. Doszło do słownych przepychanek z uczniami, a na końcu okazało się, że pikieta nie była oficjalnie zgłoszona w magistracie.


Kaja Godek czyli banery i kłótnia

Wydarzenia pod szkołą były szeroko opisywane przez „Gazetę Wyborczą”. Piątka aktywistów Fundacji Życie i Rodzina miała ze sobą dwa banery: „Pedagodzy z II LO w Lublinie popierają genderowanie dzieci”, „Geje: James Rennie oraz Neil Strachan wielokrotnie gwałcili roczne dziecko”.

Spora grupa uczniów wyraziła swoje niezadowolenie.  – Idźcie stąd, po co tu stanęliście. Co to ma być? – mówiła jedna z uczennic. – To manipulacja i szczucie na młodych ludzi. Jeśli komuś coś się stanie, będzie to wyłącznie wasza wina – krzyczała z kolei nauczycielka.

Ci ludzie stanęli z banerem, że homoseksualiści są pedofilami. A ilu pedofilii jest w Kościele i to wszystko jest ukrywane, zamiatane pod dywan. Księża są przenoszeni z parafii do parafii. To nie pasowało im do narracji – mówił „Wyborczej” jeden z uczniów.

Uczniowie podkreślali, że w szkole są osoby czarnoskóre, niepełnosprawne, osoby transpłciowe czy homoseksualiści. Każda z nich może się ubierać, jak chce, i wyrażać swoje poglądy bez obaw o krytykę.

Finał w sądzie

Jak informuje „Dziennik Wschodni”, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła nauczycielka angielskiego Ewa Leonowicz. Sprawa dotyczy organizacji zgromadzenia bez wymaganego zgłoszenia do gminy. De facto zgłoszono pikietę, ale miała się odbyć pod ratuszem, a o liceum nie było w nim mowy.

W tej sprawie przesłuchany był 46-letni organizator, który usłyszał zarzut zorganizowania zgromadzenia bez wymaganego zgłoszenia – potwierdza nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie. To wykroczenie podlegające karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Członkowie Fundacji Życie i Rodzina pod szkołą stanęli także na początku grudnia. Wtedy zgromadzenie zostało zgłoszone prawidłowo.

Źródło: Dziennik Wschodni

Jedna odpowiedź na Kaja Godek sie doigrała. Licealiści jej tego nie darują

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *