Kaczyńskiemu będzie smutno! Duda udzielił wywiadu, pojawił się wątek prezesa. „Każdy powinien pomyśleć…”

Nie jest tajemnicą, że relacje między Pałacem Prezydenckim a Nowogrodzką nie należą do najlepszych. Nie polepszą się po tym, jak Andrzej Duda zasugerował, że pora na polityczną emeryturę Jarosława Kaczyńskiego.

Duda o emeryturze Kaczyńskiego

Krótko po wyborach 15 października Marcin Mastalerek zasugerował, że Jarosław Kaczyński powinien udać się na polityczną emeryturę. Minęło kilka miesięcy i perspektywa Pałacu Prezydenckiego się nie zmieniła. Świadczą o tym słowa, które powiedział Andrzej Duda na antenie Radia ZET.

Prezydent był gościem Bogdana Rymanowskiego.

Podczas rozmowy poruszono wiele wątków, między innymi sprawę nielegalnej migracji czy sytuacji na granicy z Białorusią. Część rozmowy przebiegała w formacie szybkich pytań i odpowiedzi „tak–nie”. Przynajmniej w założeniu, bo Duda wolał rozbudowywać wypowiedź, by uniknąć jednoznacznych odpowiedzi. Na przykład zapytano go, czy częściej rozmawia z premierem Tuskiem, czy prezesem Kaczyńskim. Nie jest tajemnicą, że relacje Dudy i Kaczyńskiego są lodowate.

 Wykonuję swoje obowiązki państwowe, jeśli chodzi o spotkania z premierem Donaldem Tuskiem. W zakresie, w którym trzeba, rzeczywiście rozmawiam z premierem – odparł prezydent.

Jarosław Kaczyński powinien pomyśleć o emeryturze? – padło kolejne pytanie.

Każdy powinien pomyśleć o emeryturze. Zawsze przychodzi na każdego taki czas – odparł sugestywnie prezydent.

Mastalerek na prezydenta?

Prawdziwym ciosem Dudy w Kaczyńskiego byłoby, gdyby w wyborach prezydenckich wystartował Marcin Mastalerek. Jest oczywiste, że ten nie miałby poparcia PiS, rywalizowałby więc z kandydatem, którego wskaże Nowogrodzka. Niedawno Mastalerek sam puścił sygnał, mówiąc, że „jest namawiany” do startu w wyborach.

Mój kolega, przyjaciel, współpracownik pan minister Mastalerek nigdy nie twierdził, że to ja go namawiam, żeby startował w wyborach prezydenckich. Marcin jest wciąż jeszcze bardzo młodym politykiem, jak na polityka – skomentował sprawę Andrzej Duda. Jak dodał, jego przyjaciel „ma przed sobą polityczną przyszłość”.

Każdy polityk, który wkracza do wielkiej, ogólnokrajowej polityki ma buławę prezydencką w plecaku – stwierdził. Oświadczył też, że będzie się angażował w zbliżającą się kampanię prezydencką „od strony frekwencyjnej”.

Źródło: Radio ZET

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *