Kaczyński pożegna się z żoliborską willą? „Będę zmuszony sprzedać dom”

Jarosław Kaczyński musi wydać ok. 700 tys. złotych na pokrycie kosztów, które pochłoną przeprosiny Radosława Sikorskiego w Onecie. Prezes PiS twierdzi, że nie ma takich pieniędzy.

Prezes PiS przegrywa z Sikorskim

Na początku grudnia media obiegła wiadomość o głośnym wyroku sądu ws. Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości po długiej batalii przegrał proces z Radosławem Sikorskim.

Na jego mocy Kaczyński musi przeprosić byłego ministra spraw zagranicznych za słowa z 2016 r. O co chodziło?

Prezes PiS udzielił wówczas wywiadu portalowi Onet, w którym poruszył temat katastrofy smoleńskiej postępowania polskiego rządu tuż po tragedii. Stwierdził w nim, że Radosław Sikorski dopuścił się zdrady dyplomatycznej. „Wiceambasador w Moskwie Piotr Marciniak złożył notę w sprawie eksterytorialności miejsca katastrofy. Następnie polecono mu ją wycofać. To było posunięcie wykonane na polecenie Radosława Sikorskiego, ale czy bez wiedzy Tuska? Tu już jest bardzo poważny przepis kodeksu karnego — zdrada dyplomatyczna” – mówił Kaczyński w rozmowie z Onetem.

– Ten wywiad wywołał bardzo nieprzyjemne komentarze amerykańskiej elity, musiałem to wyjaśniać – pisał w pozwie Sikorski. Polityk PO dodał, że Kaczyński celowo go zdyskredytował i wiedział, że mówi nieprawdę. Finał sprawy miał miejsce po początku grudnia. Sąd Apelacyjny orzekł, że Jarosław Kaczyński musi przeprosić Sikorskiego w Onecie. Koszta takiej publikacji to nieco ponad 700 tys. zł.

Kaczyński: Nie mam takich pieniędzy

Prezes PiS w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” przyznał, że to kwota ponad jego możliwości. „Nie mam. Będę zmuszony sprzedać dom, nawet nie wiem, czy to wystarczy, bo jestem właścicielem jednej trzeciej domu, w którym mieszkam” – powiedział Kaczyński. „Z góry dziękuje za organizowanie zbiórek, by mnie wesprzeć, wiem, iż te inicjatywy płyną ze szczerego serca i rozumienia sytuacji w Polsce, ale nie przyjmę żadnego wsparcia” – dodał prezes PiS.

Według oświadczenia majątkowego z 2021 r. Kaczyński jest posiadaczem 253 tys. zł oszczędności. Prezes PiS jest też współwłaścicielem – w 1/3 – domu o powierzchni 150 m kw. o wartości ok. 1,8 mln zł. Mało, jak na dzisiejsze ceny nieruchomości.

Źródło: Wp.pl

1 Odpowiedzi na Kaczyński pożegna się z żoliborską willą? „Będę zmuszony sprzedać dom”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *