Kabaretowa afera w Polsacie rozkręca się na dobre, Robert Górski nie wytrzymał. „Można zlikwidować TVP, ale…”

Polsat ostatecznie nie wyemituje dziś wieczorem kolejnego odcinka „Młodych i Moralnych”. Głos w sprawie zabrał Robert Górski.

Polsat przed wyborami do Sejmu i Senatu zrobił coś dziwnego. Usunął ze swojej platformy wszystkie skecze kabaretów z ostatnich miesięcy i ocenzurował jeden z występów „Młodych i Moralnych”. Ten ostatni nie pojawił się na antenie.

Sprawę skomentował Robert Górski.

– Okazało się, że kabarety jednak mają ogromny wpływ na politykę. We wtorek w nocy zostały usunięte z platform Polsatu prawie wszystkie sezony „Kabaretu na żywo”. Facebookowy kanał „Kabaretu na żywo” został sczyszczony aż do maja – mówił Onetowi anonimowy pracownik Polsatu.

Co ciekawe, w stacji już wcześniej zagościł cenzor. Obrał na cel „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni”. W efekcie TV nie pokazała pewien uderzający w PiS skecz. – Nasza decyzja jest związana z tym, że nie chcieliśmy, żeby nasze programy były wykorzystywane przez jakikolwiek podmiot sporu politycznego w kampanii wyborczej. Nasze programy były, a nie powinny być w niej wykorzystywane – tłumaczył w rozmowie z Plejadą Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy Polsatu.

W niedzielę wyborczą kabaretów też nie było. To zrozumiałe, trwał wieczór wyborczy i nie można było złamać ciszy. Ale przed nami kolejna niedziela, a „Młodych i Moralnych” znowu nie będzie, choć nawet Robert Górski zapowiadał nowy odcinek. Jak widać, pospieszył się.

Polsat zmienił ramówkę przed weekendem. Zamiast kabaretu w niedzielę o 20.00 stacja pokaże amerykańską komedię sensacyjną „R. I. P. D.”. Olga Polny, PR managerka Kabaretu Młodych Panów, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl poinformowała, że odcinek nagrany w czwartek nie zostanie pokazany.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o…politykę? Nagłą zmianę ramówki skomentował Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju. – Moi drodzy, do mojego poprzedniego posta zakradł się oczywiście chochlik. Zapraszam w niedzielę na 20.00 do Polsatu, ale oczywiście na film sensacyjny z moim ukochanym Jeffem Bridgesem. »R. I. P. D.«. Film miał premierę w 2013 r., ale moim zdaniem wcale się nie zestarzał. Drugi błąd, który zauważyłem w moim poście to taki, że można zlikwidować TVP, ale nie jego Ducha” — napisał z przekąsem.

Redakcja serwisu Onet Kultura zwróciła się do stacji Polsat z pytaniami w tej sprawie, ale odpowiedzi – przynajmniej do niedzielnego popołudnia – się nie doczekała.

Źródło: onet.kultura.pl

1 Odpowiedzi na Kabaretowa afera w Polsacie rozkręca się na dobre, Robert Górski nie wytrzymał. „Można zlikwidować TVP, ale…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *