Fundacja Otwarty Dialog i Rafał Trzaskowski docenieni na Ukrainie. „Za jedyne takie wsparcie”

Fundacja Otwarty Dialog dostarczyła do Chersonia „pilną pomoc za ćwierć miliona złotych”. W mieście doszło to wielkiej katastrofy ekologiczno-humanitarnej, która jest efektem ataku terrorystycznego Rosji.

Otwarty Dialog pomaga Ukrainie

Fundacja Otwarty Dialog to organizacja, która została założona z inicjatywy Ludmyły Kozłowskiej. Ma na celu ochronę praw człowieka, demokracji i praworządności na obszarze postsowieckim. Od początku pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę wspiera uchodźców w Polsce i dostarczyła pomoc o wartości już ponad 35 mln zł, zwłaszcza w formie sprzętu obronnego dla Sił Zbrojnych Ukrainy.

Teraz postanowiła pomóc Ukraińcom Chersonia. Miasto – w efekcie ataku terrorystycznego Rosji – zmaga się teraz z największą katastrofą ekologiczno-humanitarną od dziesięcioleci.

Fundacja przekazała Ukraińcom produkty za ćwierć miliona zł, w tym motopompy, agregaty, kapoki, tratwę 30 tys. tabletek do uzdatniania wody, środki czystości, higieniczne i do dezynfekcji. W tym są też pompy i generatory prądotwórcze o wartości 100 tys. zł, jakie przekazało Miasto Stołeczne Warszawa.

„Byliśmy zdumieni, ile ta – wydawałoby się symboliczna – pomoc znaczy dla władz obwodu i miasta”, przekazała organizacja.

Ukraińcy potrafią się odwdzięczyć. Za to – jak się okazało – „jedyne takie wsparcie, jakie Ukraina otrzymała z Polski”, Marcin Mycielski z fundacji oraz prezydent Rafał Trzaskowski i wiceprezydent Tomasz Bratek zostali odznaczeni ukraińskimi orderami „Jedność i Wola” przez Deputowanych Rady Najwyższej.

„Pomoc ta nie byłaby jednak możliwa bez Was – naszych darczyńców! Zarówno tych, którzy wsparli zbiórkę na http://zrzutka.pl/Dniepr, jak i tych, którzy przekazali dary rzeczowe, np firma Medilab, która przekazała 3 palety środków do dezynfekcji. Tak więc ordery należą się przede wszystkim WAM!”, dodaje Otwarty Dialog.

Wojna trwa

Wojna na Ukrainie nadal trwa. Kiedy się zakończy? Wiele będzie zależało od USA. Zza oceanem trwa obecnie prekampania wyborcza. Joe Biden będzie musiał udowodnić, że panuje nad sytuacją na świecie. Jego główny rywal, czyli ponownie Donald Trump, stale atakuje go, że nie radzi sobie na arenie międzynarodowej. Obecny prezydent będzie więc musiał pokazać wyborcom, że jest inaczej. Możliwe, że będzie starał się zakończyć konflikt za naszą wschodnią granicą. Pytanie tylko, z jakim efektem dla Kijowa. Może to bowiem oznaczać przymuszenie naszego sąsiada do podpisania niekorzystnego traktatu pokojowego.

Zbiórkę na ofiary tragedii w obwodzie chersońskim można wesprzeć TUTAJ

Źródło: Twitter

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

3 Odpowiedzi na Fundacja Otwarty Dialog i Rafał Trzaskowski docenieni na Ukrainie. „Za jedyne takie wsparcie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *