Elżbieta Zapendowska bezlitosna dla nowej gwiazdki TVP. „To tak, jakby przyszła Ziuta z ulicy”

Elżbieta Zapendowska jest załamana poziomem Blanki, którą przed Eurowizją promuje TVP. – Kompletna beznadzieja – mówi ekspertka.

Blanka na Eurowizję

Finał Eurowizji zbliża się wielkimi krokami, więc z tygodnia na tydzień poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących tego – mocno wyblakłego – święta europejskiej muzyki. Od kilku tygodni znamy wszystkich uczestników, więc i eksperci coraz częściej przyglądają się piosenkom i bawią się w typowanie faworytów.

Swoją listę wygranych i przegranych stworzyli m.in. dziennikarze BBC. Brytyjczycy nie dają polskiej reprezentantce żadnych szans.

W ich opinii, Blanka zakończy podbijanie Europy już w półfinałach nazywając piosenkę „Solo” utworem „rozbrajająco prostym”. – Modelka Blanka Stajkow nie była najlepszą wokalistką w polskich preselekcjach, będzie więc musiała popracować nad swoim występem w Liverpoolu – stwierdził dziennikarza muzyczny BBC Mark Savage. I trudno z nim dyskutować, bo warsztatowe braki wokalistki są aż nadto widoczne i trudno się spodziewać cudu w Liverpoolu.

Zapendowska miażdży Blankę i „Solo”

Także wśród ekspertów w Polsce próżno szukać zachwytów nad promowaną przez TVP Blanką. Swoją opinią na temat kandydatki na wokalistkę podzieliła się Elżbieta Zapendowska, nauczycielka śpiewa znana z programów „Idol” i „Must be the music”. – Dla mnie to jest kompletna beznadzieja. Tam jest niestety szereg uchybień nie tylko technicznych, ale i artystycznych. To tak, jakby przyszła Ziuta z ulicy, a ja miałabym analizować jej wykonanie i warunki wokalne. Są, jakie są. Ale ja nie wiem, jaka była przyczyna, że właśnie ją wybrano, nie znam się – powiedziała w „Fakcie”.

Elżbiecie Zapendowskiej nie podoba się również sama piosenka, którą Blanka ma zamiar podbić serca słuchaczy w Liverpoolu. – To przebój letni z krajów demoludów sprzed 10, a może nawet 20 lat. Niektórym ta Blanka skojarzyła się z Britney Spears sprzed lat, ale gdzie jej tam do Britney. Bardziej podobał mi się Jann, był ciekawszą propozycją i jakieś kontrowersje wokół tej piosenki się zadziały – stwierdziła ekspertka.

Finał Eurowizji zaplanowany jest na 13 maja, wcześniej odbędą się dwa półfinały (9 i 11 maja). Wybrana w czasie polskich preselekcji Blanka wystąpi w czasie drugiego półfinału.

Źródło: Fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *