Eksperci BBC ocenili szanse polskiej reprezentantki na Eurowizji. Blanka jest bez szans?

Jakie są szanse na sukces Polski na tegorocznej Eurowizji? Jeżeli wierzyć muzycznym ekspertom z BBC, są one niewielkie. Wręcz iluzoryczne.

Kontrowersje wokół Blanki

Emocji po koncercie „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!”, czyli polskich eliminacjach do tegorocznego konkursy Eurowizji, nie brakowało.

Wszystko za sprawą zwyciężczyni plebiscytu, którą okazała się Blanka, polsko-bułgarska wokalistka. To ona pojedzie do Liverpoolu, gdzie zaprezentuje piosenkę „Solo”.

„Solo, solo” — każdy może to zanucić. Poza tym ma taki kołyszący, słoneczny rytm, a w tych ciemnych, szarych i trudnych czasach odrobina słońca przyda się chyba każdemu – skomentował wybór Marek Sierocki, który zasiadał w jury podczas preselekcji. – To jest niemożliwe uczucie. Nie mogę się doczekać tych przygotowań do maja. Chciałabym dać z siebie wszystko, żebyście nie pożałowali, że tak Polska wybrała powiedziała sama piosenkarka po ogłoszeniu wyniku.

Werdykt jednak nie wszystkim przypadł do gustu. Jednym z faworytów był Jann i jego utwór „Gladiator”. Wielu jego fanów nie może pogodzić się z porażką swojego idola. I dawali temu upust w sieci. Niezadowoleni z werdyktu sugerowali, że doszło do ustawki, ponieważ piosenkarką zna się z synem przewodniczącej jury Edyty Górniak i współpracuje z Agustinem Egurrolą, kolejnym członkiem jury. Co więcej, internauci zaczęli doszukiwać się w utworze „Solo”… plagiatu. Piosenkę Blanki porównano do utworu „Up” rumuńskiej wokalistki INNA i doszukano się podobieństwa. Posłuchajcie sami:

Blanka nie ma szans?

A ponieważ finał Eurowizji zbliża się wielkimi krokami, eksperci coraz częściej przyglądają się piosenkom i bawią się w typowanie faworytów. Swoją listę wygranych i przegranych stworzyli m.in. muzycznie eksperci z BBC. Brytyjscy dziennikarze nie dają polskiej reprezentantce żadnych szans. W ich opinii, Blanka zakończy podbijanie Europy już w półfinałach nazywając piosenkę „Solo” utworem „rozbrajająco prostym”.

– Modelka Blanka Stajkow nie była najlepszą wokalistką w polskich preselekcjach, będzie więc musiała popracować nad swoim występem w Liverpoolu – stwierdził dziennikarza muzyczny BBC Mark Savage. I trudno z nim dyskutować, bo warsztatowe braki wokalistki są aż nadto widoczne i trudno się spodziewać cudu w Liverpoolu.

Finał Eurowizji zaplanowany jest na 13 maja, wcześniej odbędą się dwa półfinały (9 i 11 maja). Wybrana w czasie polskich preselekcji Blanka wystąpi w czasie drugiego półfinału.

Źródło: Plejada.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *