Dworczyk już prowadzi kampanię wyborczą, a internauci jadą z nim równo. „Ten billboard Dworczyka dłuższy niż droga s8”

Michał Dworczyk prowadzi nielegalnie kampanię wyborczą na Dolnym Śląsku. Straż miejska dobija się do jego biura poselskiego.

– Kampania pełną parą! Poseł Michał Dworczyk wiesza banery gdzie popadnie. W tym wypadku bez zgody właściciela płotu.

Wstyd! – napisał na Twitterze rzecznik prezydenta Wałbrzycha Edward Szewczak.

Michał Dworczyk rozwiesił nielegalnie banery wyborcze i nic sobie z tego nie robi. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, baner z zausznikiem premiera Mateusza Morawieckiego zawisł przy Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa. – Zadzwoniłem do rektora i wiem, że zgody na taką reklamę nie wydał – mówi gazecie Edward Szewczak. Wałbrzyska straż miejska wysłała upomnienie do biura poselskiego z adnotacją, że banery wiszą nielegalnie.

Ale to nie koniec opowieści o łamaniu prawa. Droga z Kłodzka do Wrocławia jest zalania banerami z jego wizerunkiem. – S8 przetarg ogłoszony. Budujemy nową drogę ekspresową. Dworczyk – można przeczytać na wielometrowych billboardach.

– Po 8 latach konferencji prasowych i ciągłych obietnic mieszkańcy doczekali dalszej propagandy, bo nic z fizyczną budową nie ruszyło.(…) Kto za to płaci? Ile to kosztuje? Czy faktury opiewają na rynkowe ceny (jeśli nie, to sprawa dla KAS)? Kto pozwala na prowadzenie kampanii wyborczej zanim zostały ogłoszone wybory? Co na to PKW? – pyta Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej i zamieszcza zdjęcia.

Internuci kpią i zachęcają Michała Dworczyka do powieszenia na banerach treści ze swojej skrzynki mailowej. – Ten billboard Dworczyka dłuższy niż droga s8 – czytamy. – Skoro banery nielegalne, to można wąsy domalować – komentuje internautka. Użytkownicy Twittera dorzucają kolejne zdjęcia z Dworczykiem ze Złotego Stoku.

Nielegalne billboardy

Dyrektorka wałbrzyskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Joanna Kazanowicz przypomina, że „kampania wyborcza rozpoczyna się z dniem ogłoszenia aktu właściwego organu o zarządzeniu wyborów”.

– Agitację wyborczą można prowadzić od dnia przyjęcia przez właściwy organ zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Aktualnie nie zostały zarządzone żadne wybory ogólnokrajowe, a więc nie trwa żadna ogólnopolska kampania wyborcza – mówi „Gazecie Wyborczej”.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *