Donald Tusk nie miał zamiary gryźć się w język. Lider PO o „durniach z PiS-u”

Donald Tusk nagrał wideo, w którym zaatakował „durni z PiS-u”, którzy sprawili, że Arabowie zrobili świetny interes na rafinerii gdańskiej. Na jego słowa zareagował Jacek Sasin.

Tusk atakuje PiS, Sasin atakuje Tuska

Lider PO zarzuca PiS-owi, że „zrobił prezent Arabii Saudyjskiej”. Chodzi mu o sprzedaż rafinerii w Gdańsku (a dokładniej o aneks do fuzji Lotosu i Orlenu), która – zdaniem Tuska – opłaci się stronie arabskiej, a nie polskiej.


Twórcy video zadbali o oprawę.

Tusk stoi bowiem przed zabawkowym samochodem i klockami LEGO, z których ułożono mały model stacji benzynowej.

Niech was nie zmyli ta scenografia, nie będę mówił o prezentach, jakie dałem moim wnukom pod choinkę – zaczął były premier. – Będę mówił o prezencie, wielkim prezencie, a tak naprawdę o największej aferze XXI w. w Polsce. O prezencie, jaki rząd PiS-u podarował Arabii Saudyjskiej. Mówię o rafinerii w Gdańsku – dodał.

Jak dodał, „przez tych durniów z PiS-u” Arabowie zrobili świetny biznes. Władze sprzedały bowiem „udziały w rafinerii w Gdańsku za niewiele ponad miliard złotych” – tyle mają zapłacić Arabowie. Jego zdaniem inwestycja zwróci się stronie kupującej w niecały rok.

– Wyobraźcie sobie taką sytuację. Podjeżdżacie samochodem pod tę stację benzynową, kupujecie hot doga, płacicie za hot doga, a właściciel stacji mówi: nie tylko hot dog, cała stacja benzynowa jest wasza. Ja dzisiaj tu nie rozstrzygnę przed państwem, czy to jest tylko głupota, czy to jest wielka korupcja. Ale jednego możecie być pewni. Tak tego nie zostawię – grzmiał dalej.

Jak to bywa w takich sytuacjach, na reakcję ze strony partii rządzącej nie trzeba było długo czekać. Tuskowi odpowiedział Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

„Wszyscy widzieliśmy dokumenty, z których wynika, że Przewodniczący PO, Donald Tusk chciał sprzedać nie część Rafinerii, a całą Grupę Lotos, Rosjanom. Teraz oszukuje Polaków, podając nieprawdziwe dane. Panie Tusk, polecam układać klocki z wnukami, a nie bawić się w politykę” – napisał Sasin.

Który z polityków ma rację? Oczywiście Sasin broni swojej strony konfliktu politycznego. Sprawa wymaga jednak zbadania.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *