Dariusz Matecki trzęsie portkami? Zaskakujący ruch polityka! „Od jakiegoś czasu się boi”

Dariusz Matecki z Suwerennej Polski przepisał dom na rodziców. Takie operacje przeprowadza się tylko w jednym celu.

Donald Tusk w ubiegłorocznej kampanii wyborczej wymienił kilka razy nazwisko Dariusza Mateckiego. Najwidoczniej polityk Suwerennej Polski wziął sobie do serca szczególne zainteresowanie jego osobą przez lidera Koalicji Obywatelskiej. W 2020 roku Matecki kupił dom w Szczecinie i jak informuje Wirtualna Polska, pół roku temu przepisał go na rodziców.

Udziały

Bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry w 2020 roku wziął 750 tys. zł kredytu hipotecznego i zakupił dom o powierzchni 125 metrów. Polityk był właścicielem 7/10 udziałów w nieruchomości, a do jego żony Marzeny Mąkosy należało 3/10.

W maju tego roku Matecki nie wpisał do oświadczenia majątkowego domu. Wirtualna Polska sprawdziła księgę wieczystą i rzeczywiście tuż przed zaprzysiężeniem rządu Donalda Tuska pojawiły się tam zmiany.

W grudniu 2023 r. poseł Dariusz Matecki zawarł umowę dożywocia ze swoimi rodzicami Anną i Andrzejem, dotyczącą 7/10 swoich udziałów w domu.

Jak wyjaśnia portal, „umowa dożywocia”, to rodzaj umowy cywilnoprawnej w której zbywca przenosi na nabywcę własność nieruchomości w zamian za dożywotnie utrzymanie.

„Darek się boi”

W Sejmie leży już wniosek o uchylenie immunitetu Michałowi Wosiowi. Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień przy zakupie Pegasusa ze środków z Funduszu Sprawiedliwości. Wiadomo również, że prokuratura przygotowuje identyczne wnioski dotyczące Marcina Romanowskiego i Dariusza Mateckiego.

Jako szczeciński radny Suwerennej Polski prowadził kilka fundacji, które dostawały sowite przelewy z Funduszu Sprawiedliwości. Tomasz Mraz zeznał, że Dariusz Matecki, działając w cieniu, brał udział w ustawianiu konkursów. – Darek od jakiegoś czasu się boi – mówiła „gazecie Wyborczej” osoba, która ma z nim kontakt.

Nie jest wykluczone, że cały proceder z dzieleniem pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości, zostanie zakwalifikowany jako działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Tak uważa mecenas Roman Giertych.

Moim zdaniem, mamy do czynienia z zorganizowaną grupą przestępczą, która obejmowała bardzo wiele osób, w tym cały szereg posłów ówczesnej Solidarnej Polski, teraz Suwerennej Polski – mówił w rozmowie z TVP. Info.

Źródło: WP.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na Dariusz Matecki trzęsie portkami? Zaskakujący ruch polityka! „Od jakiegoś czasu się boi”

  1. Czytelnik pisze:

    Matecki istnieje coś takiego jak skarga pauliańska, która umożliwia cofnięcie takiego zapisu przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *