Co za złość! Były reprezentant Polski odpalił się po meczu, szokujący wpis. „Zjedz wszystkie trupy!”

Ćwierćfinałowy mecz Ligi Konferencji Europy, w którym rywalizowały LOSC Lille i Aston Villa, był niezwykle emocjonujący. Te emocje udzieliły się też byłemu reprezentantowi Polski. Ludovic Obraniak opublikował szokujący wpis, uderzający w bramkarza Emiliano Martineza.

Piłkarskie rozgrywki w Europie wchodzą w decydujące fazy. Ten tydzień minął pod znakiem rewanżowych meczów ćwierćfinałowych w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i Lidze Konferencji Europy.

Jednym z ciekawszych spotkań był mecz w tym trzecim pucharze, w którym francuskie LOSC Lille rywalizowało z angielską Aston Villa.

Brytyjska drużyna, w której występuje reprezentant Polski Matty Cash, przystępowała do rewanżu z jednobramową przewagą. W pierwszym meczu Aston Villa wygrała 2:1 po golach Olliego Watkinsa i Johna McGinna. Bramkę dla Lille zdobył Bafote Diakite.

Lille szybko odrobiło straty. W 15. minucie Yusuf Yazici zdobył pierwszą bramkę dla Francuzów. W drugiej połowie Benjamin Andre podwyższył na 2:0 i to Lille meldowało się w półfinale. W 87. minucie fantastycznym strzałem popisał się Cash i doprowadził do dogrywki. Ta nie przyniosła rozstrzygnięcia, do wyłonienia zwycięzcy niezbędne okazały się karne.

I tu emocje sięgnęły zenitu, a dużą rolę odegrał w tym kontrowersyjny bramkarz Villi, mistrz świata Emiliano Martinez. Argentyńczyk obronił dwa strzały, został bohaterem swojej drużyny, ale kibiców Lille rozwścieczył prowokującymi gestami. Co ciekawe, bramkarz dostał nawet żółtą kartkę – drugą w całym spotkaniu. Rywale domagali się czerwonej i wykluczenia, ale jest to niezgodne z przepisami. Żółte kartki zerują się w serii rzutów karnych.

Na boisku pokazuje osobowość, gra fantastycznie. Obronił dwie jedenastki, więc oczywiście jestem z niego bardzo dumny. Starał się kontrolować emocje, choć miejscowi kibice wywierali na nim presję – mówił trener Villi Unai Emery po meczu. Zupełnie inaczej zareagował Ludovic Obraniak, były reprezentant Polski i piłkarz Lille. Dał upust swojej wściekłości na platformie X.

Dziękuję LOSC, jestem z was dumny! A Martínez, zjedz wszystkie swoje trupy! – grzmiał Obraniak. – Polecam bramkarzom, by zachowywali się tak, jak Marinez, bo to może zadziałać. Martwi mnie, że zawodnik zawłaszcza sobie konkurs rzutów karnych w ćwierćfinale europejskich pucharów. Gdyby przepisy pozwalały, sędzia wyrzuciłby go z boiska – dodał w kolejnym wpisie Obraniak.

W półfinale Ligi Konferencji Aston Villa zagra z greckim Olympiakosem, który również po rzutach karnych wyeliminował Fenerbahce. O finał, który odbędzie się 29 maja w Atenach, zagrają też Club Brugge z Fiorentiną.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.