Kultura

Zostań w domu. Ciekawe filmy dostępne na VOD Player.pl

W związku z pandemią koronawirusa od kilku dni wiele czasu spędzamy w domu. Jak umilić sobie czas podczas przymusowej izolacji? Na przykład nadrabiając filmowe zaległości. Z pomocą przychodzi między innymi serwis Player.pl. Warto zajrzeć do jego biblioteki – znajdziemy tam prawdziwe hity.

Parasite

Tegoroczny laureat Oscara, zdobywca czterech statuetek. Koreański reżyser Joon-ho Bong w swojej opowieści o nierównościach społecznych perfekcyjnie bawi się gatunkami – od komedii, przez dramat, po horror. Z tej zabawy wychodzi nietuzinkowe, otwarte na interpretacje dzieło do refleksji.

Boże Ciało

Film Jana Komasy osiagnął niesamowity sukces – został nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy. Zachwyty widzów i krytyków wzbudził Bartosz Bielania w głównej roli Daniela, zwolnionego z poprawczaka chłopaka, którego marzeniem jest zostać księdzem. I nagle nadarza się okazja, że to marzenie może spełnić – Daniel zaczyna udawać księdza… Ciekawe spojrzenie na Kościół, duchowość i ogólnie na ludzką naturę.

Ból i blask

Rywal „Bożego Ciała” w walce o Oscara. Największym atutem nowego filmu Pedro Almodovara jest rola Antonio Banderasa. Słynny hiszpański aktor zbierał nominacje do aktorskich nagród, a za kreację rozpamiętującego przeszłość reżysera Salvatora Mallo uhonorowano go w Cannes. Jeśli na kwarantannie szukamy artystycznego kina, to Player.pl wychodzi z ciekawą propozycją.

Diego

Dokument Asifa Kapadii o genialnym Argentyńczyku to najlepsza propozycja dla kibiców tęskniących za sportem. „Diego” to fascynująca opowieść o legendzie Diego Maradony, a jej największą wartością jest forma. Całość utkana jest z archiwalnych materiałów, co robi ogromne wrażenie. Oglądamy drogę, jaką Diego przeszedł od idola tłumów po transferze do Neapolu, aż do upadku, przez który dziś Maradona kojarzy się z ekscentrycznymi zachowaniami. Jest to też opowieść o destrukcyjnym wpływie sławy.

Ukryta gra

Polski thriller szpiegowski w międzynarodowej obsadzie. Główne role grają tu Bill Pullman, Robert Więckiewicz i Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. To w jego socrealistycznych wnętrzach toczy się gra wywiadów, której stawką jest uniknięcie kolejnej wojny światowej. Przykrywką szpiegowskich intryg jest międzynarodowy mecz szachowy między USA a Związkiem Radzieckim. Solidna robota.

Suspiria

Remake klasycznego horroru z 1977 roku. Młoda dziewczyna zaczyna lekcje tańca w prestiżowej berlińskiej szkole. Wkrótce zaczyna orientować się, ze akademię prowadzą wiedźmy. “Suspiria” ma niesamowity klimat, a potrójna (!) rola Tildii Swinton zasługuje na burzę oklasków. Jeśli ktoś lubi się bać, a przegapił film Luki Guadagnino, może go nadrobić dzięki VOD Player.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie