To wzmocnienie kompetencji marketingowych w teamie zarządzającym – wyjaśnił Bartłomiej Litwińczuk, przewodniczący rady nadzorczej Link4. Zapewnił, że Patrycja Kotecka będzie jednak zarabiać tyle samo co na poprzednim stanowisku w firmie.

Kariera Koteckiej

Zerknijmy w CV Kotecka. Ta od marca 2016 r. pełniła funkcję dyrektora Marketingu i Sprzedaży On-Line. Później została szefową pionu. Jak podkreślono w komunikacie, jej zespół został wielokrotnie uhonorowany statuetką Effie Awards za efektywne kampanie reklamowe. Ponoć działania marketingowe spowodowały wielki przyrost klientów – o ponad pół miliona.

“Kotecka koordynowała także w Link4 projekty realizujące społeczną odpowiedzialność biznesu – m.in. emitowany w sieci www, w ramach kampanii marketingowej „Mamy mają moc”, program poświęcony macierzyństwu, którego oglądalność sięgała jednorazowo 1,5 mln odsłon”, przypomina Onet.

Kotecka w pigułce

Patrycja Kotecka urodziła się dokładnie 21 listopada 1978 roku w Warszawie. Obecnie jest żoną ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro. Mają dwóch synów – Jana Jerzego i Pawła.

Z wykształcenia jest dziennikarzem. Swoją karierę zaczynała w TVP. Tam pracowała przy bardzo popularnym programie Bogusława Wołoszańskiego “Sensacje XX wieku”. Była też modelką, występowała na pokazach Xymeny Zaniewskiej i Violetty Śpiechowicz.

Potem przez lata pracowała jako dziennikarz śledczy w “Super Expressie”, “Życiu Warszawy” i TV4.

Zasłynęła tym, że ujawniła m.in. billingi tzw. “grupy trzymającej władzę”. Chodzi oczywiście o aferę Rywina. Pracowała też przy reportażach i jako wydawca programów publicystycznych w TVP. Była koordynatorem projektu TVP Info, a następnie została zastępcą dyrektora Agencji Informacji TVP.

W 2009 roku straciła pracę w TVP. Następnie znalazła zatrudnienie w firmie Apella, w której została kierownikiem ds. projektów medialnych. Firma jest udziałowcem spółki Fratria. Ta ostatnia wydaje m.in. tygodnik „wSieci” i tworzy portal wPolityce.pl.

Źródło: Onet, Gazeta Wyborcza