Zobaczył plakat Neo-Nówki i wpadł w szał. „Zerwałem, bo jeszcze dzieci nauczycie swojego wypier…ć”

Neo-Nówka wciąż wzbudza emocje. Najlepiej świadczy o tym nerwowa reakcja pewnego mężczyzny, który zerwał plakat kabaretu wiszący w szkole.

Neo-Nówka rozbiła bank

Ubiegły rok w polskich mediach bez dwóch zdań należał do Neo-Nówki. Wszystko przez skecz, w którym kabareciarze pokazali Polaków w krzywym zwierciadle, a przy okazji mocno przejechali się po władzy. „Wigilia 2022” stała się absolutnym hitem sieci, a Neo-Nówka osiągnęła apogeum popularności zdobywając czołówki portali.

Trudno nam sobie przypomnieć, kiedy ostatnio (i czy w ogóle) jakiś skecz wywołał tyle komentarzy, co „Wigilia 2022”.

Najlepiej świadczy o tym fakt, że występ grupy w Polsacie komentowali m.in. były rzecznik PiS Radosław Fogiel i Krystyna Pawłowicz.

– Nadrabiam TT po weekendzie. Trochę nie wierzyłem, że opozycja robi inbę o kabaret, który jedyne czym zasłynął, to bezbectwo tak wielkie, że zbanowali pół Twittera. Ale już rozumiem to zaangażowanie, przecież ten 'skecz’ to dosłowny zapis wystąpienia każdego polityka PO w mediach – pisał Fogiel.

Zobaczył plakat i wpadł w szał

– Powiedzieliśmy to, co myśli część społeczeństwa. Oczywiście dochodzi do nas mnóstwo hejtu i pomyj na głowę za to, czego nie powinniśmy powiedzieć. Dlaczego? To problem ze zrozumieniem w ogóle działalności kabaretu, od czego jest kabaret. Nie jesteśmy żadnymi sługusami takiej czy innej władzy, opcji politycznej. Mówimy to, co uważamy. Pokazujemy, co myślą ludzie, i stąd też reakcje publiczności, którą to rozbawiło. Po prostu pokazaliśmy na scenie kabaretowej to, co nas otacza – komentował Roman Żurek w rozmowie z Wyborczą.

Wygląda na to, że roli kabaretu nie zrozumiał pewien mężczyzna, który natrafił na plakat zapraszający na występ Neo-Nówki w jednej ze szkół. – Nie macie, gdzie swoich plakatów wieszać? W szkole podstawowej i przedszkolach też wieszacie? Ten zerwałem, bo jeszcze dzieci nauczycie swojego #wypier…ć i osiem gwiazdek” – grzmi oburzony internauta, który zwracając się do Neo-Nówki użył wulgaryzmu, sugerującego preferencje polityczne kabareciarzy.

Neo-Nówka zareagowała na ten wpis. Odpowiedzieli krótko i z klasą, nawiązując do sceny z serialu Alternatywy 4. – Od dziś nie będzie kabaretu, będzie chór… – skwitowała wrocławska grupa.

Źródło: teleshow.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *