Polityka i Społeczeństwo

Znów to zrobili! Opozycja wygrywa głosowanie, PiS doprowadza do anulowania. “Moda na Witkowanie”

Fot. Flickr/Sejm RP

Czy to déjà vu? Opozycja wygrała głosowanie podczas posiedzenia komisji finansów i samorządu terytorialnego, ale politycy PiS doprowadzili do cofnięcia prac. – Witkowanie ma się dobrze – skomentowała Krystyna Skowrońska z KO.

Sejmowe Komisje finansów i samorządu terytorialnego zajmowały się rządowym projektem ustawy o wsparciu jednostek samorządu terytorialnego. Zakłada ona m.in. dotacje dla samorządów na poziomie 8 mld zł w 2021 r, co ma „zrekompensować” miastom straty wynikające z mniejszych wpływów z PIT, co jest ujęte w Polskim Ładzie.

Michał Gramatyka z Polski 2050 złożył poprawkę, która zakłada zwiększenie tej kwoty do 12 mld rocznie.

Co ciekawe, poprawka została przyjęta – 32 posłów było za, przeciw – 28. Parlamentarzyści PiS zareagowali w swoim stylu. Poseł Włodzimierz Tomaszewski z Prawa i Sprawiedliwości zgłosił wniosek formalny o anulowanie poprawki poprzez głosowanie. Mimo oburzenia posłów opozycji, wniosek został poddany pod głosowanie i przeszedł. Ponownie rozpatrzono więc poprawkę posła Gramatyki, ale tym razem nie przeszła.

Parlamentaryzm nie powinien polegać na tym, że odwracają państwo wynik głosowania. Pan przewodniczący ma pełne prawo do tego, żeby stanąć obok marszałek Witek w dziedzinie spontanicznych reasumpcji i przegranych głosowań – cytuje Onet posła Gramatykę.

Politycy opozycji mówią o „witkowaniu”, nawiązując do niesławnej reasumpcji z sierpnia.

Moda na „witkowanie” w Sejmie trwa! Po przerwie posłowie PiS ponownie przegłosowali przyjętą już poprawkę i odrzucili nowe, wyższe udziały JST w podatku PIT – napisał Marek Sowa.

No i zrobili reasumpcję czyli „Witkowanie” ma się dobrze… – skomentowała Krystyna Skowrońska.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie