Polityka i Społeczeństwo

Znów to zrobił! Kaczyński wraca do straszenia “IV Rzeszą”. Ponownie przesadził?

Piotr Drabik

Jarosław Kaczyński skomentował swoje słynne słowa o „IV Rzeszy”, jaką rzekomo chcą budować Niemcy. Prezes nie widzi w tych słowach nic zdrożnego.

Jarosław Kaczyński udzielił obszernego wywiadu „Gazecie Polskiej Codziennie”. Wśród wątków rozmowy pojawił się temat konfliktu z Unią Europejską. Prezes uważa, że celem Niemiec jest „przekształcenie Unii w federację zarządzaną przez Berlin”, czego efektem będzie „podporządkowanie sobie i odebranie Polakom prawa do samostanowienia”.

I w tym kontekście Kaczyński powtórzył sformułowanie „IV Rzesza”. Stwierdził, że w Unii są kraje, które „nie pałają entuzjazmem wobec perspektywy budowania na bazie UE IV Rzeszy Niemieckiej”. Przypomnijmy, że prezes użył tego określenia na początku grudnia, podczas posiedzenia klubu parlamentarnego PiS.

Ciężkie terminy przyszły na Europejczyków. Niemcy wyłożyły karty na stół i chcą budowy IV Rzeszy. My na to nie pozwolimy – mówił wówczas. Według relacji, miał dostać za te słowa owację.

Teraz wrócił do tych słów. I nie widzi w nich nic zdrożnego.

To określenie nie jest niczym nagannym, nie chodzi przecież o III Rzeszę, a nawiązanie do pierwszej. Sądzę, iż dość dobrze oddaje kierunek tych zmian – stwierdził wicepremier ds. bezpieczeństwa. Następnie stwierdził, że działania TSUE sprawiają, że „można powiedzieć, że instytucje europejskie radykalnie odrzuciły traktaty”.

Traktaty w Unii przestały obowiązywać, a nowym prawodawcą stał się TSUE – skwitował Jarosław Kaczyński.

Źródło: PiS.org.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie