Polityka i Społeczeństwo

Znany polityk PSL zaskoczył wszystkich. Ludowcy wejdą w koalicję z partią rządzącą?

Według słów czołowego polityka PSL Marka Sawickiego koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego z Prawem i Sprawiedliwością po jesiennych wyborach parlamentarnych to całkiem realny scenariusz. Sawicki dał ku temu sygnał, kiedy to we wczorajszej Rozmowie RMF FM podkreślił, że taka opcja wśród ludowców już nie jest wykluczana.

Sawicki na antenie RMF FM stwierdził, że: “Jeśli bylibyśmy – co mówię z dużym znakiem zapytania – w ewentualnej koalicji z PiS-em z pewnością też bylibyśmy takimi hamulcowymi, którzy by na łamanie konstytucji nie pozwolili”. Swoją drogą trzeba sobie jasno powiedzieć, że polityk ludowców ma fantazję, jeżeli uważa, że jego formacja byłaby w stanie do czegokolwiek przymusić dobrą zmianę.

Pytanie czy taka koalicja w ogóle jest możliwa? Wiceprzewodniczący Rady Naczelnej PSL najpierw próbował wymigać się od odpowiedzi. Zaznaczył, że o tym zdecydują wyborcy, ale prowadzący audycję Marcin Zaborski tematu nie odpuścił.

Dzisiaj też pytałem o to prezesa. I prezes mówi, że >>na tym etapie nie wyobrażam sobie koalicji z Prawem i Sprawiedliwością, ale też nie wykluczam<<” – zaznaczył przycisnięty Sawicki.

https://twitter.com/Rozmowa_RMF/status/1136694305517645824

Polityk przypomniał, że PSL będąC w latach 2007-2015 w koalicji z PO było tzw. “konserwatywna kotwicą“, która nie pozwoliła na pewne bardziej liberalne pomysły, które Platforma rzekomo chciała realizować.

Przypomnijmy, że po wyborach do Parlamentu Europejskiego Polskie Stronnictwo Ludowe zdecydowało się opuścić szeregi Koalicji Europejskiej. W najbliższych tygodniach zapadną decyzje co do dalszych planów ludowców…

źródło: Twitter/RMF FM

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie