Polityka i Społeczeństwo

Znany dziennikarz prawicowy nazywa tę decyzje Kaczyńskiego szaleństwem. Chyba nie wie, ile ryzykuje

YouTube/ Telewizja Republika

Publicysta Rafał Ziemkiewicz od lat szokuje. Tyle że zdaniem wielu teraz przesadza. Broni bowiem rynku uboju rytualnego, który to nie tylko większość posłów, ale też zwykłych Polacy uważa za coś obrzydliwego.

Dziennikarz ponownie zabrał głos w tej sprawie. Teraz jednak przedstawił całość w innym świetle.

Test lojalności

Ziemkiewicz uważa teraz – i może mieć rację – że wprowadzenie do obiegu tzw. ustawy “futerkowej” i cała “Piątka dla zwierząt” były nie tyle owocem miłości Kaczyńskiego do naszych braci niższych, ale “szaleństwem” i “testem lojalności”. Szaleństwo. Po prostu szaleństwo. PiS nawet tego nie policzył, pchając kolanem te kretyńską ustawę, bo Komendant zrobił z niej test lojalności wobec siebie – tłumaczy publicysta. Powołuje się dalej na artykuł, w którym to podano, że w wyniku ustawy “futerkowej” i zakazu uboju stracimy jako kraj ok. 7 mld zł.

Cyniczne wykorzystanie sprawy

Pomijając kwestię pieniędzy warto zauważyć – analizując też to, co działo się po słynnym głosowaniu dot. “Piątki” – że prezes PiS faktycznie mógł do sprawy podejść cynicznie. Wykorzystał rozłam w koalicji rządzącej, do którego doszło oficjalnie przez “Piątkę”, do próby stłamszenia Zbigniewa Ziobry i postawienia do pionu Porozumienia.

Czy nie chodziło więc o miłość do zwierząt? Jeśli ktoś myślał w ten sposób, pozwolił sobie na chwilę naiwności i idealizowania Kaczyńskiego…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie