Po godzinach

Znany celebryta chyba upadł na głowę. Zobaczcie, kto według niego powinien być szczepiony w pierwszej kolejności

koronawirus
Shutterstock

Znany Piotr Gąsowski uważa, że aktorzy powinni być szczepieni na COVID-19 w pierwszej kolejności. Dlaczego? W jego odczuciu nie mają bowiem możliwości stosowania się do obostrzeń w minimalnym stopniu gwarantujących bezpieczeństwo.

Gąsowski chce szczepionkę!

Aktor rozmawiał z Plejadą o obecnej sytuacji dot. pandemii.

– To jest okropne. Obostrzenia są okropne również dla pracowników. Znowu jesteśmy pozamykani. Czujemy się z tym okropnie, bo to jest coś takiego, czego nie jesteśmy w stanie nijak zmienić. Trudno, jesteśmy pokorni – powiedział.

Dodał, że rozmawiał już z lekarzami, którzy sądzą – tak jak on – że aktorzy powinni być szczepieni w pierwszej kolejności.

– Tu chciałbym zwrócić uwagę na to, na co mi zwrócili uwagę lekarze. Uważają, że (…) jeśli aktorzy pracują, to oni powinni być zaszczepieni w pierwszej kolejności, chociażby dlatego, że nie możemy używać masek na planie, w filmie czy teatrze – wyjaśnił.

Poza tym w czasie wykonywania pracy aktora, nie można jego zdaniem zachować koniecznego dystansu społecznego.

– Po trzecie: nie możemy przebywać w pomieszczeniach, gdzie jest do ośmiu osób. Czyli my, żeby pracować, jesteśmy narażeni. (…) Lekarze mówią, że w Niemczech czy Francji pisze producent filmu do jakiegoś departamentu, żeby zaszczepić aktorów. A dlaczego? Żeby państwo nas nie utrzymywało – dodał.

Powtórka z rozrywki?

Przypomnijmy, że początkiem tego roku Polska żyła już aferą związaną z tym, że Krystyna Janda i inne znane osoby zaszczepiły się na COVID-19 poza kolejnością. Miało to miejsce w czasie, gdy dostęp do szczepionek był mały. Poza tym w tamtym okresie grupą priorytetową byli lekarze. Na szczepienia czekali też seniorzy, którzy są najbardziej zagrożeni, jeśli chodzi o zachorowanie na koronawirusa i jego efekty.

Wtedy na Jandę wylała się fala hejtu. Zapewne słowa Gąsowskiego wywołają podobną reakcję. Tym bardziej, że dziś nadal mamy problem z dostępnością szczepionek.

Źródło: Plejada

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie