Polityka i Społeczeństwo

Znana prawniczka napisała list do prezydenta. Zaskakująca deklaracja! Co na to Duda?

duda
Flickr.com/Kancelaria Prezydenta

Kilka dni temu Kinga Duda została oficjalnie społecznym doradcą swojego ojca. Znana prawniczka napisała w tej sprawie list do prezydenta.

Kinga Duda została powołana na stanowisko społecznego doradcy Andrzeja Dudy. Na oficjalnej stronie Prezydenta RP można przeczytać, że córka głowy państwa jest uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowych kancelariach prawnych, a także w parlamencie europejskim – Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne – czytamy na stronie.

Informację o powołaniu Kingi Dudy komentował dla Money.pl, były prezydent Bronisław Komorowski. W rozmowie z portalem przyznał, że pytał o radę swoje dzieci, np. w kwestii działalności organizacji pozarządowych – Jednak nigdy przez myśl mi nie przeszło, żeby to formalizować – mówił Money.pl. Bronisław Komorowski pozwolił sobie również na ironię – Wyznaczając doradców, prezydent chce oczywiście wyróżnić pewne osoby, ale też wskazać na ważne dla siebie środowiska. A na jakie środowisko chce wskazać prezydent Duda, przyjmując do pracy społecznej swoją córkę? Że wyjątkowo ważna jest dla niego rodzina? – pyta.

Tymczasem znana konstytucjonalistka zaoferowała swój wolontariat w Kancelarii Prezydenta.

Anna Rakowska-Trela uznała, że jeżeli prezydentowi może doradzać magister prawa, to tym bardziej powinien się zdecydować na profesora prawa. W związku z tym napisała list do prezydenta Dudy, w którym deklaruje gotowość do wytężonej pracy. Oczywiście za darmo.

https://twitter.com/NocnaZ/status/1307248693754683392

W liście podkreśla swoje kompetencje – Jestem doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem Uczelni, ze specjalnością prawo konstytucyjne. Wykonuję także od kilkunastu lat zawód adwokata – czytamy. Anna Rakowska-Trela deklaruje doradztwo w zakresie “realizacji funkcji i kompetencji Prezydenta RP w zgodzie z Konstytucją RP i innymi przepisami prawa powszechnie obowiązującego”. Konstytucjonalistka wyraża nadzieję, że współpraca zaowocuje wypracowaniem drogi powrotu do przestrzegania Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie