Polityka i Społeczeństwo

Znana polityk PiS bezpardonowo uderza w Sasina. Czy te słowa pogrążą ministra aktywów państwowych?

Jacek Sasin grozi politycznymi procesami opozycji. Hipokryzja władzy sięga szczytu
Fot. Krystian Maj / KPRM

Izabela Kloc, europosłanka PiS sugeruje, że przygotowany przez Ministerstwo Aktywów Państwowych plan cięć w górnictwie nie mógł się udać.

Co dalej z kopalniami?

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach wiele mówiło się o planach rządu dot. cięć w górnictwie. Miano zamykać nierentowne kopalnie i zwalniać górników.

Wszystko miało rozegrać się we wtorek, kiedy Jacek Sasin przyjechał do Katowic. Tam spotkał się ze śląskimi politykami PiS. Ci się jednak… zbuntowali. Ponoć przekazali mu, że pomysł jest fatalny i nie godzą się na takie działania. Wiele więc wskazuje na to, że udało im się zablokować wizję władz.

Ostatecznie, po rozmowach Sasina ze związkowcami, ogłoszono, że plan likwidacji kopalń nie został przedstawiony związkom zawodowym. Ma zostać dopracowany.

Izabela Kloc: Nie ma szans na coś takiego

Teraz głos w sprawie zabrała Izabela Kloc, europosłanka PiS. W środowisku uchodzi za osobę bliską Jarosławami Kaczyńskiemu. Mogła więc pozwolić sobie na mocne słowa. I takie też padły.

W social mediach Kloc napisała, że „przygotowany w Ministerstwie Aktywów Państwowych plan drastycznych cięć w górnictwie był niepotrzebny, bo i tak nie zostałby zrealizowany”.

Uderzyła tym w Jacka Sasina. Oprócz tego dodała, że na plan cięć w górnictwie nie zgodzili się śląscy politycy PiS. Ponadto ponoć „zgody na to absolutnie nie daje także premier Mateusz Morawiecki”. Kloc twierdzi, że to powinno uciąć „wszelkie spekulacje na temat rzekomych rządowych zakusów na tę branżę”.

Tym samym górnicy mogą spać spokojnie. Tyle że słowa Kloc poważają władzę Sasina. Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy w przededniu zmian w rządzie wyraźnie się zaognia…

https://www.facebook.com/171128483067743/posts/1550647971782447/?d=n

Źródło: Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie