Polityka i Społeczeństwo

Znana dziennikarka publicznie oskarża prof. Grodzkiego o przestępstwo. Kampania oszczerstw przybiera dramatyczny obrót

Flickr.com/Senat RP

To już lincz. Trwa zmasowany atak prorządowych i rządowych mediów na Marszałka Senatu. W jego obronie wystąpił właśnie rzecznik Lecha Wałęsy, Mirosław Szczerba. Prawicowe i rządowe media kolportują fałszywe informacje, powtarzają kłamstwa i przede wszystkim oszczerstwa w kierunku Tomasza Grodzkiego. Dziennikarka Ewa Stankiewicz Jorgensen zamieściła na Twitterze oszczerczy wpis, w którym stwierdziła, że Marszałek Senatu brał łapówki jako lekarz, mimo, że informacje te były wielokrotnie dementowane.

Właśnie na ten wpis zareagował rzecznik Wałęsy. Nie można publicznie przypisywać osobie niewinnej popełnienia przestępstwa. Dlatego Mirosław Szczerba przekazał screen tej publikacji adwokatowi Marszałka Senatu. Wpis jest częścią większej kampanii wymierzonej w Tomasza Grodzkiego.

Na kłamaniu o Marszałku został ostatnio przyłapany sam Prezydent Andrzej Duda. Nie przeprosił za to, że powiedział nieprawdę o dacie spotkania Grodzkiego z ambasadorem Rosji. Dezinformujący materiał wyemitowała rządowa telewizja TVP, także nie opublikowała sprostowania błędnych informacji. Polacy są okłamywani za własne pieniądze, Sejm przegłosował ostatnio dodatkową dotację dla telewizji Kurskiego w wysokości 2 miliardów złotych.

https://www.facebook.com/SenatRP/videos/820655308348276/

Dziennikarz TVP zapytał na konferencji prasowej skąd biorą się pieniądze na opłacenie pracy mec. Dubois, który reprezentuje Marszałka Senatu. Tomasz Grodzki oburzył się dostrzegając insynuacje w pytaniu.: – Jest pan bezczelny. Oczywiście, że z moich prywatnych pieniędzy – odpowiedział dziennikarzowi rządowej stacji.

Radio ZET ujawnia inny skandaliczny przykład na to, jak wygląda nagonka na Tomasza Grodzkiego. Dziennikarz radia opisał przypadek pana Tadeusza, pacjenta Grodzkiego sprzed 8 lat. Lekarz uratował mu życie przeprowadzając operacje nowotworu. Teraz pacjent dostał propozycje otrzymania 5 tys. zł w zamian za… oskarżenie Marszałka Senatu o to, że wziął od niego łapówkę. Pacjent miał podpisać oświadczenie, które pozwoliłoby na publikowanie fałszywych informacji.

Kampania kłamstw i oszczerstw odbywa się na kilka dni przed rocznicą zamordowania Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przeraża bezrefleksyjność rządowych mediów. Niedawno sąd rozstrzygnął sprawę pomiędzy dziennikarzami niezależnych mediów i telewizją TVP, można oficjalnie mówić o wpływie hejterskich materiałów TVP na zamach na Prezydencie Gdańska. Zamiast tego słyszymy kolejną kampanię nienawiści wymierzoną w kolejnego niewinnego człowieka.

źródło: natemat.pl / Radio ZET / Senat TV

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie