Po godzinach

Znana dziennikarka kpi z najnowszego przejawu głupoty państwa PiS. Stanisław Bareja by tego nie wymyślił

fot. flickr/Sejm RP

Całkiem niedawno media w całym kraju obiegła informacja, że pięćdziesięcioletnia kobieta na biurze senatora PiS Andrzeja Mioduszewskiego i posła PiS Krzysztofa Czabańskiego w Wąbrzeźnie wymalowała  wymowny napis – PZPR. Kobiecie został postawiony zarzut dotyczący jednak nie aktu wandalizmu, czy zniszczenia mienia, a… propagowania ustroju totalitarnego. Taka kwalifikacja prawna czynu została ustalona bezpośrednio z prokuratorem.

Żeby sprawa była absolutnie jasna – na takiego typu zachowanie nie może być przyzwolenia, zaś winni powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Jednakże zakwalifikowanie powyżej opisanego czynu jako propagowania totalitaryzmu zakrawa na kpinę. Jak na dłoni widać, że intencje w sprawie są czysto polityczne i mają na celu odwrócić uwagę od faktu, że w szeregach PiS zasiada wielu prominentnych byłych członków PZPR, z prokuratorem Stanisławem Piotrowiczem na czele i zrobić medialną szopkę, jakoby dobra zmiana nie życzyła sobie żadnych powiązań z poprzednim ustrojem.

Jednym słowem, kara za wandalizm lub niszczenie mienia tak,  naciąganie faktów i ściganie rzekomych propagatorów komunizmu – nie. Kobieta nie napisała przecież na biurze parlamentarzystów dobrej zmiany sloganu PZPR dlatego, że chciała propagować tę nieistniejącą formację…

Do podobnego wniosku doszła spora część dziennikarzy, którzy w akcie solidarności postanowili wrzucić na Twittera zdjęcia Stanisława Piotrowicza, prowokując władze do postawienia im takich samych zarzutów za propagowanie ustroju totalitarnego, jakie usłyszała nasza bohaterka.

Teraz pozostaje nam czekać na ewentualną reakcję organów ścigania. Nie może być przecież tak, że znani dziennikarze propagują ustrój totalitarny lub co gorsza, robią sobie jaja z bohatera narodowego Stanisława Piotrowicza…

fot. flickr/Sejm RP

   POLUB NAS NA FACEBOOKU

 

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie