Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Znamy wyrok sądu ws. pozwu wyborczego Dudy przeciwko Trzaskowskiemu!

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Rafał Trzaskowski nie musi prostować swojej wypowiedzi o milionie bezrobotnych. Pozew złożony przez komitet wyborczy Andrzeja Dudy został nieprawomocnie oddalony.

Sztab wyborczy Andrzeja Dudy najpierw dwa dni ukrywał, jakiej sprawy dotyczy pozew wyborczy. W końcu na konferencji zakomunikowano, że chodzi o wypowiedź Rafała Trzaskowskiego na wiecu we Wrocławue. Dzisiaj Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że wypowiedź jest co najwyżej nieprecyzyjna, a nie nieprawdziwa.

W uzasadnieniu postanowienia zaznaczono, że słowa padły podczas wiecu, czyli w warunkach, gdy politycy wypowiadają się krótkimi zdaniami. Dodano, że wypowiedź Trzaskowskiego nie była błędna, ponieważ w Polsce jest zarejestrowanych ponad milion bezrobotnych – Rozpoczęcie zdania od słowa “dzisiaj” nie ma większego sensu dla wypowiedzi – podkreślił sąd.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej podczas spotkania z wyborcami we Wrocławiu powiedział – Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też się pytam pana prezydenta, dlaczego nie stoi pan przy tych wszystkich, których rząd pozostawił samym sobie. Co pan zrobił dla tych wszystkich, którzy tracą dzisiaj pracę – mówił do zebranych na rynku wyborców.

Jak relacjonował Onet.pl, mecenas Elżbieta Kosińska-Kozak, pełnomocniczka Rafała Trzaskowskiego zapewniała, że w ostatnim czasie ze strony prezydenta Warszawy nie padła żadna wypowiedź, z której wynika, że liczba bezrobotnych została połączona z epidemią koronawirusa. Trzaskowski nie mówił także o przyroście bezrobotnych. Sztab Andrzeja Dudy uważa, że słowa kandydata Koalicji Obywatelskiej odnosiły się do skutków epidemii koronawirusa.

Sztabowcy prezydenta chcąc udowodnić swoje twierdzenie, że w czasie epidemii w Polsce milion osób nie straciło pracy, zorganizowali konferencję wspólnie z Marleną Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Podczas spotkania z dziennikarzami, pani minister oznajmiła, że w Polsce jest…ponad milion bezrobotnych i ta liczba rośnie.

Na dzisiejszej konferencji Agnieszki Pomaski i Cezarego Tomczyka podkreślono, że “warto rozpocząć prawdziwą dyskusję o tym, w jaki sposób rząd pomógł bezrobotnym i co należy dla nich zrobić” – (…)dzisiaj problem bezrobocia narasta, rząd próbuje pewne fakty zakryć, nie pokazywać ich w pełnej krasie(…) – mówili na wspólnej konferencji.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie